Na co ruskim Czechy przecież tam nic nie ma 😅
Armia Czechosłowacka (ČSLA) liczyła w latach 70. i 80. ok. 200–250 tys. żołnierzy.
Miała nowoczesny (jak na blok wschodni) przemysł zbrojeniowy: produkowała czołgi, transportery opancerzone, broń strzelecką, amunicję, samoloty (np. L-39 Albatros).
W planach wojennych ZSRR przewidywano, że armia czechosłowacka wraz z wojskami NRD i Polski wkroczy do Bawarii i południowych Niemiec w przypadku wypowiedzenia wojny NATO.