Quote (Svartermetalisk @ 22 Oct 2013 14:56)
Innan chatten fick en miljon posts och blev stängd jävligt lång tid satt det 5-6 individer och spammade smileys non-stop hela dagarna
varje vecka postades spreadsheet över top top posters i swesub, om man inte hade 50+ posts i swesub om dagen var man inte ens på top 10
det var bedrövligt
Haha! var aktiv perioden innan första chatten gjordes, mer regel än undantag. Men mina uppehåll på senare år har blivit vanligare och längre.
men nu när du säger det så har jag någon förnimmelse av detta, men det kan lika gärna varit 1 år senare / ett år tidigare typ - minns dåligt - till mitt försvar har inte 2011 och framåt varit min bästa tid minnes- och nykterhetsmässigt.
Jag minns en tid där det var top notch att ha en screenshot av en Swesub "ace", dvs ha top25 topic (top50 ännu mer hardcore cred) last posts. Jag klarade det aldrig men har warnlogs kvar av iaf ett av försöken. (man fick alltid warn efter ett Ace / försök till ace)
Lättast var det att göra på natten förstås och det var mer än en som lyckades vill jag minnas.
detta måste varit samma tid som du tänker på?
Minns såklart många screens från Boardreaders med top posters!
Minns du vilka individer det var? försöker minnas. Marcusd0 självklar. Ekaan var med. Nickeee? nej han är/var för snäll.
Påtal om nykterhet, jag har nog glömt att berätta för Swesub att jag varit cannabisfri i knappt fyra månader, bortsett från en vecka av återfall 3 kvällar.
Ganska str0nk!
oscar den lilla h***n sabbade min 10k post lycka
http://forums.d2jsp.org/topic.php?t=5590427&f=253&o=0Quote (Oscar. @ 28 Dec 2006 15:31)
1% warn for each 1k post smile.gif)
This post was edited by SpAz. on Oct 22 2013 07:23am