Quote (ankiie @ 17 May 2017 19:50)
Varsågoda, grabbar :). Det jag glömde tillägga, det kom 2 kunder innan hon började massagen och bad dem återkomma. Dem stängde aldrig dörren.
Dörren är normalt låst så hon själv kommer och öppnar.
Allt skedde med öppen ytterdörr, fyfan vilken röta att ingen kund kom då.
bakstavligen talat
Quote (Giraff @ 17 May 2017 20:27)
Några ville sluta tidigt idag, jag gav dem en chans.
De fick välja mellan tre ämnen, sport; naturkunskap eller ordkunskap.
Därefter fick de frågor på det ämne de valt, rätt svar skulle innebära att de får sluta, fel svar att de fick sitta tiden ut och inte gnälla.
Sport: Frågade vilket norskt lag som spelat hockey i div 4 norra Norrbotten, vilken säsong det var och vad matchen slutade mellan dem och Tuolluvaara Tigers.
Ordkunskap: Frågade vad en ejderhane resp. ejderhona heter, samt vad de kallas för när de är två år gamla?
Naturkunskap: Skrev upp "mård, mink, iller, bäver, vitsvanshjort, mårdhund, utter, hermelin" på tavlan och bad dem identifiera de invasiva arterna i den svenska faunan.
Ibland känner jag mig lite väl elak. D:
Det är sånt här som gör att man hatar lärare när man är ung men älskar när man är vuxen
This post was edited by PlaaD on May 17 2017 01:04pm