dryg tant på typ 50år..
Vill köpa en remsa, förklarar att vi inte säljer remsor längre utan reskassa, förklarar hur det fungerar och att vi inte tar emot visakort.
Hon drar ändå fram ett visa kort och vill ha det då.. Nope funkade inte 1min sen fungerar inte nu..
Sen det klassiska "Hur ska jag komma hem då??" Deeet borde hon kanske tänkt på innan hon gick ut. Var dock en typisk sån där överklass östermalm kärring som tar alltid bilen överallt eller taxi.
Förklarade ändå att hon får köpa enkelbiljett i automaten, men det föll inte i smaken och hon krävde att jag ska sälja en remsa till henne eller att hon får betala med kort. Bad henne och ta en promenad hem istället varpå hon blev rejält arg och gick till random folk och klagade på den dryga spärrvakten

Till slut plankade hon sig in med hjälp av nån annan.. Hon hade väl krökat bort hela bankkontot på 50mille. Vettefan.