Quote (Malmy @ 30 Dec 2013 19:30)
ouch :/ trist story. hoppas det löser sig!
Jo riktigt trist behöva dra det såhär långt. Istället för lösa det internt inom förbandet dra in polisen. De som är sjuka är att vissa arbetskollegor sagt de säger upp sig om ja får sparken :S
Sagt till dem att de inte behöver göra det, men känns "bra" att man har så sköna och schyssta arbetskollegor som håller med en! Men sagt både till dem och mina chefer att det var dumt av mig att dricka och jag står mitt kast.
"roliga" var att ingen såg att vi var påverkade, inte ens de befäl som låste ut vapen till oss innan vi gick ut på våra postpass. Vi han stå i ca 1 timme på våra postpass innan det kom på nys att vi druckit. Men jaja nu börjar de bli en lång historia här. För den som vill veta mer får ta orken och PM'a mig istället.