mådde fan skit efter deadmau5, fick ett x antal armbågar i ansiktet och kläderna var våta av svett.
hade köat rätt länge för att komma långt fram, slutade med att jag orkade ungefär 10 minuter i gröten, drog mig utåt.
det var den enda nackdelen, men det var en riktigt fet jävla konsert även om jag inte är en jättestor fan av housemusik på festival, passar bättre i klubbar.
bara återstå att se pendulum nu.
köade 3 timmar innan 30 seconds to mars (anledningen till att jag åkte till P&L 2011) och hamnade i princip fem meter ifrån scenen, så långt fram man kunde.
blev riktigt gött drag och jared leto var en gud

.
bangade bob dylan (är inget stort fan sigh), gick på adams ray istället, tyckte att han presterade riktigt bra.
de fick ett ljudfel under avslutningslåten (gubben i lådan), men det spelade ingen roll för alla i publiken sjöng hela låten utan någon musik igång.
väntade sedan några minuter sen sjöng adams-ray låten igen.
band som jag missade pga tidsbrist men hade velat se var bl a bad religion, strokes, jessie j (inställt), jimmy eat world.