Quote (vandalen @ 21 Nov 2011 21:36)
Nej ATI WADEON
Samt Noctua D-14 > imo (;
ATI WADEON? antar du syftar på radeon kortet

vissa sagt noctua D kylaren men eftersom den är tung och lite klumpig så är den obra att ha på om man ska flytta runt datorn och skall t.ex på lan.
Quote (Malmy @ 21 Nov 2011 21:37)
Var ju en bra fråga ;P Men nån liten hundrig hit, jaja

Sparade iaf 1700kr på att välja andra grafikkort idag än vad jag hade igår. så mest nöjd över det

Quote (Malmy @ 21 Nov 2011 21:37)
Edit: I övrigt så har jag planer på att köpa en väldigt lik data i Janurari, fast jag kommer bara köra på ett grafik kort till att börja med.
och sen kör jag 2st ssd force series 3 istället, 1 på 60gig för OS och en på 120gig för spel, kommer köpa en lagrings disk lite längre fram

Mjo blir väl att inhandla en SSD hårddisk sen för att ha spel på eller köpa en mindre SSD för att ha OS på. Vill bara få iväg den förbannade beställningen som jag försökt klura ut i snart 2-3 v och på inet börjar de bli ont om hårddiskar i dagsläget och hört rykten de är lite samma problem på andra sidor med pga något i asien ^^
This post was edited by n1ghtm4r3 on Nov 21 2011 02:42pm