Kunne godt tænke mig at opgradere min 20/2 mbit forbindelse hos Telenor, da jeg godt kunne tænke mig noget lidt hurtigere.
Nogle der ved hvilken udbyder som har bedst dækning i Københavns området? Eller er dækningen nu til dags så god, at det er ligegyldigt?
Kiggede lidt på Telia's 40/10 mbit tilbud, hvor man også får spotify gratis i 12 måneder, koster kun 289 kr. pr månedog gratis oprettelse, hvilket faktisk ikke er meget mere end hvad jeg i forvejen giver for min nuværende forbindelse lol
Har tjekket de forskellige abonnementer på
http://www.samlino.dk/bredbaand#fastnetSelvfølgelig kunne man købe et 50/10 mbit til kun en lille smule mere, men så er der intet spotify oven i, og jeg tænker umiddelbart at 40/10 mbit er nok til lidt casual gaming + streaming osv.
nogle bedre forslag?
