Quote (Sirax @ 2 May 2012 20:03)
Men hvorfor bliver tråde lukket? Det er jo ikke just fordi man får at vide, hvad der er krænkende ved at have trådene oppe. Der er absolut ingen information eller på anden måde feedback fra hvem end det er, der holder styr på det her subforum.
Hvis man nu gjorde opmærksom på, hvorfor man ikke må snakke om den faldende aktivitet (fair nok, det er et lidt skidt eksempel, for der blev givetvis spammet en smule i den tråd

), i stedet for bare at lukke og slukke og så lade som ingenting, så ville det sikkert blive en mere behagelig oplevelse for alle, både for dem der poster og dem der modererer.
e: og ja, Dansk Chat var hyggelig, men man valgte den kollektive afstraffelse som er fair nok i mine øjne.
This post was edited by Grandebedte on May 2 2012 12:58pm