Quote (waw @ 4 Dec 2011 21:54)
hvad mere burde jeg vide end den her video?
lad mig gæt, det er et eller andet lort der er blevet postet på facebook ?
Hvad forskel gør det at videoen er fundet i DF, facebook eller noget andet sted på nettet. Det ændre jo ikke selve budskabet i den.
Det er utrolig trist, at verden er sådan indrettet at et barn skal sidde og have det så dårligt med sig selv, at han overvejer at begå selvmord.
Prøv at udvise lidt empati for andre mennesker, knægten forstår ikke hvorfor de andre hader ham, men pga. ingen kan lide ham hader han også sig selv.
Desuden synes jeg det er lidt overfladisk at visse personer herinde synes det er en sørgelig video, men selv kører videre på POD, kom nu for helvede videre. Jeg tror han har forstået i ikke bryder jer om ham.
Han har muligvis lavet nogle fejl og ytret sig imod andres behag, men fejl er til for at blive rettet op. Jeres forældre bliver jo heller ikke ved med at køre i de fejl i har begået igennem jeres liv.