Quote (BackInBusiness @ Sep 16 2011 02:27pm)
This. Du er stuck i friendzone, har selv prøvet det og det holder ikke at bare være venner, dine følelser kommer ikke til at forsvinde så det er bedre bare at holde på afstand og kun ses en gang imellem eller kun snakke til fester osv. og så selvfølgelig finde en anden pige istedet!
Det lyder også lidt som om du er for påtrængende/nærgående når hun egentlig ikke er interesseret? Skriver hun nogensinde først eller er det altid dig? Og forstod ikke helt den sætning med at du kørte hende og hendes kæreste hjem? men du er jo kun 16?

men det kunne også lyde lidt som om at hun udnytter dig på den måde.. holder dig hængende ved at skrive og så gør du sådanne ting for hende?
Hmm, hun har følelser for mig, det ved jeg nu, men hun har også for sin kæreste, så pt. er vi blevet venner og det går rigtig godt.
Det med at hun blev kørt hjem til sin kæreste var mig, en kammerat(18år) og så min søster. Det regnede voldsomt den dag, og jeg skulle ned i byen med min kammerat. Det var egentlig min søster der sagde at de kunne komme med, så ikke mit valg. Men alt det er lige meget nu, tingene er gået i orden, fik nogen gode råd fra en gammel kammerat/rumbo. Lukker topic her og siger tak for hjælpen allesammen
