Quote (Cs_iCe @ May 18 2012 09:55pm)
Så +dmg er mere fortrukket en intelligence, eller hvordan skal det forstås?...
Altså for en wizzard.. :-)
med mine briller på ja, Int er bare en nice plus ting og Vita som en tredje.
Quote (kqster @ May 19 2012 12:25am)
I skal huske at gå ind i options og slå advanced tooltips til. Er helt til grin at det ikke er på fra start, det samme med mange af de andre options derinde.
Uden den på står der jo bare:
Laver en fireball
Laver en blizzard
laver lightning
Det er jo helt ubrugeligt hvis ikke der står hvor meget skade det giver, tror ikke jeg kan nævne 1 andet spil hvor de ikke skriver hvor meget dmg spells giver.
Desuden synes jeg at spillet er sindsygt dårligt balanceret på den måde at gennem alle sværhedsgrader er "hvide" mobs vanvittigt lette og der er 0% chance for at dø ved dem og boss grupper, ligemeget om de er blå/lilla/gule er sindsygt svære og man wiper ofte gang på gang da de laver crazy aoe fire/cold/lightning/whatever og har 10 gange så meget liv som normale mobs og 10 gange så meget damage. De burde have balanceret det lidt bedre =/
This