d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Za Vas Koji Zelite Znat U Photoshopu
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,679
Joined: Aug 2 2007
Gold: 8.00
Warn: 30%
Dec 17 2008 07:27am
ovo je za sve vas koji ste pokusavali u photoshopu i vidili da neide
neznate kako i nemate koga pitat... ako i imate neda im se objasnjavat...
ima tu par ljudi koji su mi rekli da bi htjeli znat a meni se fakat neda svakom pojedinacno objasnjavat bar neke osnove...
pa evo tu nekih osnova za radit signaturse koji lice na nesto...
(as ti ga boga jesam ja dobra duša) biggrin.gif
aj pa ako neko nesto zna sta je korisno drugima nije bed da podjelite to sa ostatkom naroda =))
pozdrav
ako nevidite savajte na PC pa pogledajte (uvecaj prvo ofc) jer je kvaliteta dobra pa nece bit zrnasto




This post was edited by m4tej on Dec 17 2008 07:27am
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Dec 17 2008 07:44am
bas lijepo sto si se potrudio.
nisam stigo procitat sve, al cu kasnije wink.gif
imam par zamjerki..

zar ne radis s layerima?.. (kazem nisam procitao sve smile.gif) unsure.gif
EDIT: ev sad vidim da si piso fajnd renders.. etc. al neko ne zna kak stavit render u background tongue.gif

i ne svidja mi se kak si napravio tutorial graficki... crna sjena preko crnih slova... ajd ovo sastrane ok al tutorial je za citanje pa bi bijela pozadina ok bila.
i blijesti sve stvarno je tesko za citat smile.gif
slova se tesko citaju i kad zumiras mutna su..

al ajd nest pametno..

This post was edited by sid_hr on Dec 17 2008 07:48am
Member
Posts: 42,679
Joined: Aug 2 2007
Gold: 8.00
Warn: 30%
Dec 17 2008 07:52am
Quote (sid_hr @ Wed, Dec 17 2008, 01:44pm)
bas lijepo sto si se potrudio.
nisam stigo procitat sve, al cu kasnije wink.gif
imam par zamjerki..

zar ne radis s layerima?..  (kazem nisam procitao sve smile.gif) unsure.gif
EDIT: ev sad vidim da si piso fajnd renders.. etc. al neko ne zna kak stavit render u background tongue.gif

i ne svidja mi se kak si napravio tutorial graficki... crna sjena preko crnih slova... ajd ovo sastrane ok al tutorial je za citanje pa bi bijela pozadina ok bila.
i blijesti sve stvarno je tesko za citat smile.gif
slova se tesko citaju i kad zumiras mutna su..

al ajd nest pametno..


ma side...
bar da se sub ne svodi na 100% spama
malo da smanjim taj postotak wink.gif
nego....da radim kroz layere
za ovaj sta imam atm sam radio sa ~15 layera
ovaj tu u toturialu je u samo par layera... to su osnove
za pocetak bolje bez layera jer mogu zbunit kod Clone Toola i alata slicnih njemu...
inace..... fala =))

Member
Posts: 9,342
Joined: Dec 10 2007
Gold: 10,688.43
Dec 17 2008 09:45am
hmm... ovime si samo pokazao jedan od svojih uradaka koji si radio kroz orginalni photoshop tutaorial / guide te si jos lijepo dodao "matej`s guide" a sve je copy/paste sa orginalnog.

aj dobro... al daj barem prevedi ili dodaj par sitnica koje bi sam mogao netko ubacit da nije 100% po tut-u.

edit: ok ti je ispo sig anyways

This post was edited by The_Outsider on Dec 17 2008 09:56am
Member
Posts: 42,679
Joined: Aug 2 2007
Gold: 8.00
Warn: 30%
Dec 17 2008 01:31pm
Quote (The_Outsider @ Wed, Dec 17 2008, 03:45pm)
hmm... ovime si samo pokazao jedan od svojih uradaka koji si radio kroz orginalni photoshop tutaorial / guide te si jos lijepo dodao "matej`s guide" a sve je copy/paste sa orginalnog.

aj dobro... al daj barem prevedi ili dodaj par sitnica koje bi sam mogao netko ubacit da nije 100% po tut-u.

edit: ok ti je ispo sig anyways


prevodit mi se neda jer sam ovo zapravo radio za neke ljude koji su se raspitivali u User Blogs kako radit signaturse...
fala bogu svi znamo engleski wink.gif)

dakle jos par tipova ovako nabrzaka da nije sve po tut-u
nemorate sve kroz layere radit bez njih je jednostavnije za pocetak... ja sam layere poceo koristit tek prije koji tjedan a radim u photoshopu ~1 godinu
za pocetak...
ubacis neki background, ubacis render.... (render je slika koja nema pozadinu tj. u PS ces je vidit kao na kockice odozada..... ako nemas render nego npr sliku sa crnom pozadinom uzmi Magic Wand Tool... ok...sad selektiraj pozadinu cijelu, dakle sve osim stvari koju zelis prebacit... Desni klik icon_pointr.gif select inverse i copy,paste na background)
sad ti render (character) viri van te izgleda kao da strsi...... ok... odi na radial blur i tog charactera zamuti tek tako mrvicu mrvicu mrvicu i dobit ce se dojam da je on spojen sa okolinom...
ako ti je pretesko to.... uzmi brusheve, bijela boja i malo crtkaj oko njega (duzi posao ali ljepse izgleda)
samo oko njega u krug radi nepravilne brusheve travi, rogova, ... itd...
ok sad ti lik potpuno pase uz pozadinu
da bis sve to spojio odi na
Image icon_pointr.gif mode icon_pointr.gif lab color icon_pointr.gif flaten
image icon_pointr.gif mode icon_pointr.gif rgb color
(ako ne napravis ovo poslje sa rgb color ostat ce ti sve u crno bijelom brijem)
i to je to
jos se mozes igrat sa
image icon_pointr.gif adjusments icon_pointr.gif curves
ili sa
image icon_pointr.gif adjustmens icon_pointr.gif hue/saturation

to je to... probajte malo pa pitajte ako di zapinje
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Dec 17 2008 01:49pm
ma ne slusajte ga smile.gif
pocnite s layerima i pocnite radit svoje rendere.. nn krast wink.gif
ak bude netko htio radit .png slike ko sto se ja sad patim onda ce vam trebat layers!
Member
Posts: 42,679
Joined: Aug 2 2007
Gold: 8.00
Warn: 30%
Dec 17 2008 03:45pm
Quote (sid_hr @ Wed, Dec 17 2008, 07:49pm)
ma ne slusajte ga smile.gif
pocnite s layerima i pocnite radit svoje rendere.. nn krast wink.gif
ak bude netko htio radit .png slike ko sto se ja sad patim onda ce vam trebat layers!


png slike?
zasto se patis sa time?
cek jel mislimo na isto...?
da ti character ispada iz siga? jel na to mislis?
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Dec 17 2008 07:25pm
Quote (m4tej @ Wed, 17 Dec 2008, 23:45)
png slike?
zasto se patis sa time?
cek jel mislimo na isto...?
da ti character ispada iz siga? jel na to mislis?


pa...treba mi u poslu...
ls sigovi su izi tongue.gif
Member
Posts: 42,679
Joined: Aug 2 2007
Gold: 8.00
Warn: 30%
Dec 18 2008 04:28am
Quote (sid_hr @ Thu, Dec 18 2008, 01:25am)
pa...treba mi u poslu...
ls sigovi su izi tongue.gif


ma pngovi su jednostavni za popizdit
ako oces ti objasnim ili se snalazis sam?
Member
Posts: 7,408
Joined: Nov 24 2007
Gold: 1,040.00
Dec 19 2008 05:57pm
Quote (m4tej @ Thu, 18 Dec 2008, 12:28)
ma pngovi su jednostavni za popizdit
ako oces ti objasnim ili se snalazis sam?


joj matej moras ti doc kod mene u tz pa da mi ovo pokazes happy.gif usput da ispusimo par paketa biggrin.gif
Go Back To Hrvatski Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll