d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Ko Kuzi Kompjutere Help Plz
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,679
Joined: Aug 2 2007
Gold: 8.00
Warn: 30%
Oct 29 2008 12:02pm
kad palim onaj drugi kompjuter u sobi pocne pilit....
znas kad upalis komp pa cujes za koju sekundu: "PIP"
e pa ovaj moj radi: "PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP" , zatim pauza 5 sekundi pa opet pili i non stop
na monitoru se nista ne pojavljuje... ne ocitava windowse ni nista.... samo stoji crno i pise mi power saving mode (kao da gasim pc pa mi se to pojavi)
ono svijetlo na monitoru dole.... (kad je PC upaljen je plavo a kad ugasis PC a ne zagasis monitor je narancasto)...
to svijetlo mi je narancasto koda ni ne palim pc......
sta je to jel zna ko...
molim vas da mi ne spammate ako mi nemozete nikako pomoc =((
Member
Posts: 24,711
Joined: Mar 27 2008
Gold: 41.72
Oct 29 2008 12:03pm
shut down , metis > 100 kuna
Member
Posts: 7,360
Joined: Jan 24 2008
Gold: 3.00
Oct 29 2008 12:06pm
moguce da ti nesto nije dobro prikljuceno graficka ili proc ili nesto slicno,

inace svaki taj beep ima svoj znacaj kad je samo bip kratki znaci sve je uredu maticna radi, biiiiiiiip duzi znaci nesto da nije uredu ali to ces morat zagooglat da bi saznao wink.gif
Member
Posts: 42,679
Joined: Aug 2 2007
Gold: 8.00
Warn: 30%
Oct 29 2008 12:06pm
Quote (Usc_abaddon @ Wed, Oct 29 2008, 06:03pm)
shut down , metis > 100 kuna


instaliran je d2 na njemu sa cdkeyom =O
happy.gif
aj daj fakat mi treba pomoc jel zna ko jel pitanje virusa i mora na servis ili je caka u necemu
Member
Posts: 1,118
Joined: Apr 18 2008
Gold: 1,784.00
Oct 29 2008 02:06pm
ako ti se monitor ne pali to ti je graficka 100%....provjeri kod nekog jel ti ispravan monitor
Member
Posts: 885
Joined: Apr 27 2008
Gold: 1,342.20
Oct 29 2008 02:23pm
Može bit nekoliko stvari. Sama matična se oglašava posebnim zvukovima ako detektira da je neki komad hardwarea neispravan. To ne znači da je uistinu neispravan, već može bit grafička koja je lagano izvučena iz slota, neispravan RAM modul, izvučen kabel ili naopako stavljen kabel od diska ( bio problem na IDE diskovima )... E, da, ti zvukovi nisu univerzalni, več su specifični od proizvođača do proizvođača.
Probaj prvo povadit sve RAM pločice, grafičku i odspojit disk, te sve ponovo ukopčati nakon par minuta. Nek komp bude ugašen, ofc... I provjeri jel su ti svi power kablovi od napajanja spojeni pravilno; na matičnu, dodatni za grafičku ako koristi itd itd...
Member
Posts: 6,426
Joined: Jul 24 2007
Gold: Locked
Oct 29 2008 02:43pm
da si nedovoljno informacija moze bit bilo šta osim hard diska .... pogledaj isto jel ti se pali ventilator na napajanju , ventilator na procesoru , probaj uzet od prijatelja drugu graficku i drugu memoriju to cete odvest do problema..... daj malo vise informacija i mogu ti bit precizniji sta ti je... uglavnom hardwarski problem
Member
Posts: 6,684
Joined: Oct 24 2007
Gold: 0.00
Oct 29 2008 02:52pm
Quote (m4tej @ Wed, 29 Oct 2008, 19:06)
aj daj fakat mi treba pomoc jel zna ko jel pitanje virusa i mora na servis ili je caka u necemu


sumnjam da je virus.najvjerojatnije je hardware u pitanju.

Quote (cppjole @ Wed, 29 Oct 2008, 21:43)
uglavnom hardwarski problem


/e, tek sam sad pročita ovo.
vouch

This post was edited by eddy_hc on Oct 29 2008 02:54pm
Member
Posts: 1,118
Joined: Apr 18 2008
Gold: 1,784.00
Oct 29 2008 03:35pm
ekipa tu nes pise ko da je to atomska fizika....ovaj prije pise o kompovima prije 10 god....covjece..nema lik pentium 1
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Oct 29 2008 03:37pm
EVo ako ikome pomaze.

AMI BIOS beep codes

Below are the AMI BIOS Beep codes that can occur. However, because of the wide variety of different computer manufacturers with this BIOS, the beep codes may vary.

Go Back To Hrvatski Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll