d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Ivo Sanader, Bez Dr.
Prev1567
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,933
Joined: Nov 4 2007
Gold: 435.00
Apr 8 2008 10:00am
Quote (Dr_Feelgood @ Tue, Apr 8 2008, 02:07pm)
easy boys!!!
smirite se. važno je zadržat razinu komunikacije u kojoj neče bit psovanja ili nekoh drugih vulgarnosti.
morate shvatiti da je hrvatska mala zemlja a hrvatski narod mali narod.
tome treba dodat da nemamo neku veliku silu za zaštitnika.
račan je bio u poziciji da zavlači izručenje i to je radio, a sanader nije mogao jer su prijetile sankcije.
dakle morao ga je dat u haag. druge opcije nije bilo. razlog je jednostavan. nemože se 4,5 milijuna hrvata stavit
u izolaciju i u daljnje zaostajanje i vjerojatno na prečac u katastrofu radi 3 čovjeka.
matematika je tu suhoparna i okrutna: Potrebe mnoštva nadilaze potrebe trojice pojedinaca.
svakom je potpuno jasno da ta optužnica nema veze ni sa čim, jedino s politički montiranim procesom postoji sveza.
shvatite da iz ovih krvavih događanja europa i svijet moraju izači čisti a jedini krvcu su ta 3 tu balkanska naroda.
uostalom kao što je poncije pilat prao ruke tako to danas tadi carla.
kao što je poncije mogao zaustaviti ubojstvo nevinog čovjeka tako je mogla i ta europa zaustaviti rat kod nas ali nisu.
no oni su u poziciji sile i mogu oprat ruke tako šta če nas optužit.
u takvoj situaciji nama je najvažnije osigurat normalno funkcioniranje hrvatske države te radit na jačanju njezine pozicije u svijetu.
i na tome se radi. to dug proces i zahtjeva konsenzus među svim političkim akterima.
ali ako se dobro radi nakon 15-20 godina mogu se vidjet rezultati. ne preko noči ili u jedan dan.
vama savjetujem da se ne ložite oko ovoga, jer jedini moguči rezultat toga može bit da če te dobit čir na želudcu.


zdravo razmišljanje..

hail.gif

Member
Posts: 7,360
Joined: Jan 24 2008
Gold: 3.00
Apr 8 2008 11:05am
+1 gg

Member
Posts: 2,167
Joined: Oct 3 2007
Gold: 5,010.00
Apr 8 2008 12:25pm
Quote (Zajeb @ Tue, 8 Apr 2008, 09:13)
Netočno.
Prije 2 miseca se odrza Saziv Hrv. Sabora na kojem je odluceno da se nece odrzati referendum wink.gif
Ali za Ustav imas pravo... samo je problem sta niko nepostuje ustav  smile.gif 


To o čemu ti sad pišeš odnosi se na NATO.



Maloprije si govorija o EU:

Quote (Zajeb @ Tue, 8 Apr 2008, 09:13)

I ko je reka da bi tija u EU? Medjutim tvoj dragi "poliglot" bi tija, i zato picka neda referendum o ulasku u EU jer se boji da ga narod nebi odjeba.


Ja ti ponavljam:

Quote (nugard @ Tue, 8 Apr 2008, 11:25)
Netočno.

Referendum o EU će održati, zato jer je ustavno propisan.



Za EU po ustavu mora biti referendum zato jer se prenosi dio suvereniteta, što nije slučaj sa NATOm koji je vojni savez a ne politička unija država.

Za NATO će biti održan referendum ukoliko se potpiše peticija i skupi 450,000 potpisa tj, 10% od ukupnog stanovništva. To je također ustavna kategorija.

Za EU će biti referendum i to uopće nitko ne dovodi u pitanje.


This post was edited by nugard on Apr 8 2008 12:27pm
Member
Posts: 4,025
Joined: Jul 17 2007
Gold: 405.35
Apr 8 2008 03:00pm
Quote (nugard @ Tue, 8 Apr 2008, 19:25)
Za EU po ustavu mora biti referendum zato jer se prenosi dio suvereniteta, što nije slučaj sa NATOm koji je vojni savez a ne politička unija država.

Za NATO će biti održan referendum ukoliko se potpiše peticija i skupi 450,000 potpisa tj, 10% od ukupnog stanovništva. To je također ustavna kategorija.

Za EU će biti referendum i to uopće nitko ne dovodi u pitanje.


Imas pravo thumbsup.gif ! Prevaria san se, ti si u pravu oko referenduma...

I ako to "MORA BIT" je vrlo varljivo.... ako Sanader skupi 2/3 Pozitivnih glasova u Hr. Saboru, za promjenu tog clanka u Ustavu, to "MORA BIT" ce se naglo okrenit na drugu stranu wink.gif

Ali daleko od toga, u pravu si... barem zasad biggrin.gif
Member
Posts: 14,228
Joined: May 12 2005
Gold: 83,279.00
Apr 8 2008 05:09pm
Quote (Zajeb @ Tue, Apr 8 2008, 11:00pm)
Imas pravo  thumbsup.gif  ! Prevaria san se, ti si u pravu oko referenduma...

I ako to "MORA BIT" je vrlo varljivo.... ako Sanader skupi 2/3 Pozitivnih glasova u Hr. Saboru, za promjenu tog clanka u Ustavu, to "MORA BIT" ce se naglo okrenit na drugu stranu wink.gif

Ali daleko od toga, u pravu si... barem zasad biggrin.gif


Ma po zakonu svasta mora bit drukcije pa nije
Member
Posts: 2,167
Joined: Oct 3 2007
Gold: 5,010.00
Apr 8 2008 05:23pm
Quote (Rakshasas(KD) @ Wed, 9 Apr 2008, 00:09)
Ma po zakonu svasta mora bit drukcije pa nije


To stoji za sve države svita, tako da nismo iznimka.

This post was edited by nugard on Apr 8 2008 05:30pm
Member
Posts: 14,228
Joined: May 12 2005
Gold: 83,279.00
Apr 8 2008 07:10pm
istina, al u europi nije tako surovo ka kod nas hehe
Member
Posts: 7,067
Joined: May 20 2006
Gold: 8,707.00
Apr 9 2008 05:18am
Quote (Rakshasas(KD) @ Wed, Apr 9 2008, 01:10am)
istina, al u europi nije tako surovo ka kod nas hehe


ne raks, tamo je još gore!
80% njih nema svoje nekretnine, žive u iznajmljenom stanu,
a sve šta imaju je pod kreditom. naglašavam tako živi 80%
građana europe. evo jedna priču od jednog starijeg austrijanca koji je bija gost kod mene.
radija je u steyr-u, to je podružnica daimler-crysler-a, poznata po visokim plačama.
nakon šta san shavtija da je čovjek jako nezadovoljan upita san ga u čemu je kvaka.
odgovor je glasija ovako. Ich kann nicht arbeiten wie ein 20jaerige mann, nach dem ganzes leben
was ich habe gearbeite da die soll wissen das.
ukratko kaže čovjek da on nemože radit kao 20 godišnji čovjek i da bi oni to trebali znati
nakon šta je on odradio cjeli svoj život u toj firmi.
falilo mu je još 4 godine do penzije. bio je jako ljut jer njegov šef također austrijanac ga je kao stano nešto tjerao da brže radi.
e sad oko te okrutnosti, vidi sad ti kako to izgleda da ti radiš, a netko nadređeni ti nad glavom stoji i govori: Schnell, Schnell.
taj je bio u stanu od firme i imao sve na čemu mu svi mi zavidimo, ali kad je prestao bit produktivan postao je staro željezo!!!!!
Member
Posts: 9,473
Joined: Nov 5 2005
Gold: 8,550.00
Apr 9 2008 06:50am
Quote (Rakshasas(KD) @ Wed, 9 Apr 2008, 02:10)
istina, al u europi nije tako surovo ka kod nas hehe


Svi kukaju a niko nista ne poduzima.
Ajte malo u te svete države Francuska, Njemacka, Engleska i sl. pa cete vidit da i nije tako bajno kako mislite.

Kad ti izreka dabogda ti sin dovea zeta bude normalna, kad ti kćer bude radila u bordelu, i svi tvoji kolege budu priko msna, a ostatak svita ne poznas
Go Back To Hrvatski Topic List
Prev1567
Add Reply New Topic New Poll