d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Povijest
Prev1456
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Jul 10 2008 10:27am
Quote (waYOke @ Thu, 10 Jul 2008, 18:24)
hitler?


emo.
Member
Posts: 6,426
Joined: Jul 24 2007
Gold: Locked
Jul 10 2008 10:48am
Quote (Rerna63 @ Wed, Jul 9 2008, 07:59pm)
Meni iskreno najjacha je Nemacka od perioda kraj 20-ih do pocetka WW2.Mislim uspeli su da za skoro 20 godina naprave jednu od najjachih sila u tom trenutku koja je kasnije prodrmala celu Evropu.
Po umetnickom smislu i po slikama i radovima Pop art i Pin up Americki stil iz kraja 40 i pocetka 50.Takodje mnogo volim Sovjetski socijalni-realizam ceo period (30godine do 70-ih godina) i sakupljam takodje te ruske postere.Skroz su slicni sa posterima nacista.Prikazuje se 1 licnost i njgove crte lica.Kineski socijalni realizam je tipican po tome shto se istice jedan vodja i ogromna masa ljudi.Dok Kubanci imaju najludji stil iz tog perioda.Njihove slike su u principu ovako: "Nacrtana je jedna flasha ruma i cigara i to predstavlja kubansku revoluciju" takodje i slike su im malo nadrealisticno nacrane i nemoguce ih je naci.
Omiljen mi je period 20 vek sem kraja i omiljen lichnost je Salvador Dali skroz je promenio istoriju umetnosti.Eto malo ono non war istorija i malo o istoriji umetnosti.
A od tih svih carstva jedino Rimsko carstvo na samom pocetku kada su presli iz republikanaca u imperijaliste,takodje obozavam anticku Grcku i Egipad
A za Japan.Pa oni malo kriju njihovu istoriju cuvaju svoje i to dosta privlaci ljude


dabog da ti dica zivila u socijalizmu... vidin da si napaljen na socijalizam pa eto dobre zelje od mene...
Member
Posts: 127
Joined: Jul 9 2008
Gold: 27.00
Jul 10 2008 10:57am
LoL ja sam mislio na umetnost tog perioda a ne na politicki pokret
Member
Posts: 6,426
Joined: Jul 24 2007
Gold: Locked
Jul 10 2008 07:11pm
Quote (Rerna63 @ Thu, Jul 10 2008, 04:57pm)
LoL ja sam mislio na umetnost tog perioda a ne na politicki pokret


ajde jugonostalgicaru pali .... bilo jednom davno na balkanu....
Member
Posts: 1,186
Joined: Sep 17 2007
Gold: Locked
Jul 11 2008 03:43am
Quote (Rakshasas(KD) @ Wed, Jul 9 2008, 11:02pm)
Ma dobri su Njemci... nemos mi rec da nisu imali jebeni ratni stroj... A onaj ludjak je zajeba po svita tongue.gif Faca je meni Hitler, al eto... kako me ko shvati


je bas je faca,tolko je bia uzivljen u svoj njemizam da je isa trazit "sveti gral" usrid antartika ka da dokaze ariejvsku nadmoc
i cinjenica sta je pobija par MILJUNA zidova te nista ne dira,i jos radi toga zidovi su najmocniji ljudi iz sjeni sa uvjerenjen "izgorilo nas je u WW2 i sad bi tribail bit drzani ko kap vode na dlanu"
btw grcka mi je baza radi te njihove kulture.poligamija,mitovi,crno-crvena,cila nekako polu fanstasy povijest
Member
Posts: 2,990
Joined: Sep 13 2007
Gold: 231.25
Jul 12 2008 04:17am
Quote (Dr_Feelgood @ Wed, Jul 9 2008, 11:58pm)
njemačka nije ni po čemu jaka, radi se o okupiranoj državi koji kontroliraju amerikanci i englezi!
nevidim ničeg tako slavnog kod njih, uspjeli su pokrenut  2 svjetska rata i oba izgubit!

toliko on njemačkoj.
onaj ko misli da bi trebali u njima tražit neke saveznike, nek pogleda malo koji su to luzeri....


???

Treba uspjet pokrenut 2 svjetska rata u roku od 30 godina. nije to tako lako...
Member
Posts: 7,067
Joined: May 20 2006
Gold: 8,707.00
Jul 12 2008 05:40pm
nije lako ni izgubit obadva tongue.gif
Go Back To Hrvatski Topic List
Prev1456
Add Reply New Topic New Poll