Quote (Goddus @ Thu, Dec 11 2008, 06:18pm)
Ee vidiš.
Bitna stavka kod čitanja knjiga (većinom lektira, jer je to kao obaveza za školu) je da budeš naspavan/odmoran. Samim tim ćeš bolje pamtiti sadržaj i nećeš se morat vraćati na neke dijelove više puta. Znaš ono kad nešto pročitaš a ustvari si negdje u drugom svijetu pa onda kad malo dođeš sebi pitaš se šta sam ja zapravo pročitao?

Ovo govorim na osnovu ličnog iskustva. Dakle, biti odmoran i odma će sve ići lakše.
da znam to, to kad ucim, citam i razmisljam o necem drugom, pa stanem, nzm di sam stao nit sta sam procito
a to kad zaspim se dogodi jer legnem u krevet, onak fino mekano, toplo i knjiga dosadna, i onda zaspim....