d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Lektire , Knjige > X)
Prev134567Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Dec 9 2008 03:26pm
Quote (bahamontik @ Tue, 9 Dec 2008, 23:15)
mislim meni je isto film predobar! jest malo tuzan...ali ono! spektar osjecaja jest velik...nije bas samo hladno i toplo! drago mi je da si pogleda svejedno! ima Stephen i dobrih filmova ali bit je u knjigama jelda...malo drugacija prespektiva!


King ima predobre knjige. procito sam nekih 50% i jedino koja mi nije dobra od procitanih je "Vreca kostiju".
Member
Posts: 1,218
Joined: Aug 17 2008
Gold: 0.00
Dec 9 2008 03:49pm
ja sam to pocela citat ali je u 50 strana reka pola recenice tako da mi je dopizdilo biggrin.gif ali filmovi prema njegovim knjigama su uajme !
Member
Posts: 1,492
Joined: Apr 30 2006
Gold: 0.00
Dec 11 2008 10:59am
happy.gif
Member
Posts: 5,484
Joined: Nov 17 2007
Gold: 0.00
Dec 11 2008 11:06am
U 99% slučajeva sama knjiga mi je bolja od filma, što je nekako i logično. Više detalja i samim tim više zanimljivih informacija o samoj temi dok je film rezervisan za kadrove, scene te razne prizore i na taj način ne prikaže sve ono što bi knjiga nače prikazala. smile.gif
Member
Posts: 7,243
Joined: Feb 24 2008
Gold: 336.02
Dec 11 2008 11:07am
Quote (Goddus @ Thu, Dec 11 2008, 06:06pm)
U 99% slučajeva sama knjiga mi je bolja od filma, što je nekako i logično. Više detalja i samim tim više zanimljivih informacija o samoj temi dok je film rezervisan za kadrove, scene te razne prizore i na taj način ne prikaže sve ono što bi knjiga nače prikazala. smile.gif


da i kad citas knjigu, ak nema slika, ti to mos zamislit prakticki kak os, a kad gledas film, oni to naprave kak oni misle da je i nebude tak zanimljivo, ipak ja kad citam sam citam, nerazmisljam biggrin.gif
Member
Posts: 5,484
Joined: Nov 17 2007
Gold: 0.00
Dec 11 2008 11:10am
Quote (miso8 @ Thu, Dec 11 2008, 06:07pm)
da i kad citas knjigu, ak nema slika, ti to mos zamislit prakticki kak os, a kad gledas film, oni to naprave kak oni misle da je i nebude tak zanimljivo, ipak ja kad citam sam citam, nerazmisljam biggrin.gif


Ja razmišljam, većinom o tome šta bi se naredno moglo desiti u samoj radnji. Hehe ^^
Member
Posts: 7,243
Joined: Feb 24 2008
Gold: 336.02
Dec 11 2008 11:12am
Quote (Goddus @ Thu, Dec 11 2008, 06:10pm)
Ja razmišljam, većinom o tome šta bi se naredno moglo desiti u samoj radnji. Hehe ^^


hehe, ja gledam da sto prije procitam ak je sama knjiga dosadna, ak je zanimljiva ode to brzo, sam kad dosadi prekinem
ew alkara kad sam cito, 5+ puta sam zaspo, ono po 15-20 min, pa sam i 2 starnice cito 1 sat laugh.gif
Member
Posts: 5,484
Joined: Nov 17 2007
Gold: 0.00
Dec 11 2008 11:18am
Quote (miso8 @ Thu, Dec 11 2008, 06:12pm)
hehe, ja gledam da sto prije procitam ak je sama knjiga dosadna, ak je zanimljiva ode to brzo, sam kad dosadi prekinem
ew alkara kad sam cito, 5+ puta sam zaspo, ono po 15-20 min, pa sam i 2 starnice cito 1 sat laugh.gif


Ee vidiš.

Bitna stavka kod čitanja knjiga (većinom lektira, jer je to kao obaveza za školu) je da budeš naspavan/odmoran. Samim tim ćeš bolje pamtiti sadržaj i nećeš se morat vraćati na neke dijelove više puta. Znaš ono kad nešto pročitaš a ustvari si negdje u drugom svijetu pa onda kad malo dođeš sebi pitaš se šta sam ja zapravo pročitao? smile.gif Ovo govorim na osnovu ličnog iskustva. Dakle, biti odmoran i odma će sve ići lakše.
Member
Posts: 7,243
Joined: Feb 24 2008
Gold: 336.02
Dec 11 2008 11:21am
Quote (Goddus @ Thu, Dec 11 2008, 06:18pm)
Ee vidiš.

Bitna stavka kod čitanja knjiga (većinom lektira, jer je to kao obaveza za školu) je da budeš naspavan/odmoran. Samim tim ćeš bolje pamtiti sadržaj i nećeš se morat vraćati na neke dijelove više puta. Znaš ono kad nešto pročitaš a ustvari si negdje u drugom svijetu pa onda kad malo dođeš sebi pitaš se šta sam ja zapravo pročitao? smile.gif Ovo govorim na osnovu ličnog iskustva. Dakle, biti odmoran i odma će sve ići lakše.


da znam to, to kad ucim, citam i razmisljam o necem drugom, pa stanem, nzm di sam stao nit sta sam procito
a to kad zaspim se dogodi jer legnem u krevet, onak fino mekano, toplo i knjiga dosadna, i onda zaspim.... tongue.gif
Member
Posts: 5,484
Joined: Nov 17 2007
Gold: 0.00
Dec 11 2008 11:25am
tongue.gif

Ja čitam/učim u poluležećem položaju. Nekako mi tako najviše odgovara. Trudim se skoncentrisat na ono što radim, zaboravim na krevet/toplinu/mekoću biggrin.gif hihi
Go Back To Hrvatski Topic List
Prev134567Next
Add Reply New Topic New Poll