d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Lektire , Knjige > X)
Prev123457Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 24,711
Joined: Mar 27 2008
Gold: 41.72
Dec 8 2008 04:14pm
2 Members: Usc_abaddon, PalysFort
ooo pa dis it i kralju
Member
Posts: 7,243
Joined: Feb 24 2008
Gold: 336.02
Dec 8 2008 04:17pm
Quote (Usc_abaddon @ Mon, Dec 8 2008, 11:14pm)
2 Members: Usc_abaddon, PalysFort
ooo pa dis it i kralju


pa njega nije bilo dugo...

This post was edited by miso8 on Dec 8 2008 04:17pm
Member
Posts: 4,025
Joined: Jul 17 2007
Gold: 405.35
Dec 8 2008 04:51pm
Najdraza knjiga icon_pointr.gif Grof Monte Christo . Film je doslovno unistija knjigu jer prije filma malo je ljudi znalo za to, a posli je nisu ni uzimali jer su gledali film dry.gif

Iako nisan knjiga puno procita jer i nisam bas ljubitelj romana ili pripovjetki idt... Jedan od najdrazih pisaca mi je Sergej Jesenjin. Takodjer ima par Hrvatskih stvari koje mi se svidjaju, da ne zaboravimo wink.gif .

This post was edited by Zajeb on Dec 8 2008 05:06pm
Member
Posts: 6,684
Joined: Oct 24 2007
Gold: 0.00
Dec 8 2008 05:01pm
Dosad najbolja knjiga koju sam pročita je bila Zločin i kazna.
Pročita sam je zato šta mi je bila za lektiru,ali sam kasnije bija oduševljen njome.
Gogoljeva Kabanica isto nije loša.
/e. skoro zaboravih: U registraturi icon_pointr.gif isto gg knjiga

This post was edited by eddy_hc on Dec 8 2008 05:17pm
Member
Posts: 1,218
Joined: Aug 17 2008
Gold: 0.00
Dec 8 2008 05:17pm
upravo citam prokleta avilja od ive andrica
zakon su mi otac goriot , zlocin i kazna, na obalu rijeke piedre sjela sam i plakala (paulo coelho heart.gif ) ......

This post was edited by leona on Dec 8 2008 05:17pm
Member
Posts: 17,448
Joined: Sep 25 2005
Gold: 16,530.00
Dec 8 2008 06:31pm
"Sadako hoće živjeti"

neka ženska umire cilu knjigu u krevetu od posljedica radijacije.
vrijeme i mjesto radnje: kraj 2. svjetskog rata, Nagasaki.


urizala mi se knjiga u pamćenje za cili život, gg je.
Member
Posts: 6,426
Joined: Jul 24 2007
Gold: Locked
Dec 8 2008 07:49pm
u srednjoj nisa cita za to je postoja net , al u osnovnoj moja "literatura" osim lektire bija je Anto Gardaš .. fenomenalan pisac djela kao sto su : Duh u močvari , Miron na tragu Svetoga Grala itd predobar je pisac i savjetujen vama mulcima da se uvatite njegove literature , misticna , zabavna predobra
Member
Posts: 7,583
Joined: Nov 12 2008
Gold: 2,252.12
Dec 9 2008 12:09am
ja ne citam ja brojim slova u lektirama
Member
Posts: 2,990
Joined: Sep 13 2007
Gold: 231.25
Dec 9 2008 01:17am
Evo ja moram priznat da sam mrzio lektiru apriori jer su me forsirali da mislim ono sta oni hoce.
Ali knjige su same po sebi jako dobre stvari, i isplati se provesti vrijeme citajuci, cisto zato jer ti da mislit kasnije.
Najdrazi autori.... Heh.
Marcel Proust i Heinrich Boll. Vecinu ljudi to kolje ali stvarno su majstori.
Npr usporediti njihov tok svijesti sa Krlezinim povratkom Pilipa Latinovica koji je isto roman toka svijesti, pa se osjeti kvaliteta, dubina, magla misli koje su do kraja ili do pola napisane i dopustaju stvaranje vlastite ideje ili vizije napisanog.
Eto onda mozda najbolja knjiga, Biljar u 9:30.
Ali treba uvijek jos citat.
Member
Posts: 9,342
Joined: Dec 10 2007
Gold: 10,688.43
Dec 9 2008 01:17am
najzanimljivija mi je bila Homerova Ilijada i Odiseja
Go Back To Hrvatski Topic List
Prev123457Next
Add Reply New Topic New Poll