Evo ja moram priznat da sam mrzio lektiru apriori jer su me forsirali da mislim ono sta oni hoce.
Ali knjige su same po sebi jako dobre stvari, i isplati se provesti vrijeme citajuci, cisto zato jer ti da mislit kasnije.
Najdrazi autori.... Heh.
Marcel Proust i Heinrich Boll. Vecinu ljudi to kolje ali stvarno su majstori.
Npr usporediti njihov tok svijesti sa Krlezinim povratkom Pilipa Latinovica koji je isto roman toka svijesti, pa se osjeti kvaliteta, dubina, magla misli koje su do kraja ili do pola napisane i dopustaju stvaranje vlastite ideje ili vizije napisanog.
Eto onda mozda najbolja knjiga, Biljar u 9:30.
Ali treba uvijek jos citat.