d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Dionice Hajduka
Prev123
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,933
Joined: Nov 4 2007
Gold: 435.00
Apr 2 2008 10:22am
Quote (Dr_Feelgood @ Wed, Apr 2 2008, 02:00am)
omg. i onda čete još reči da samo ja pišem gluposti!!!
samo tupan more to kupit!!!!
šta nevidiš da skoro sve dionice padaju.
a ta firma ''Hajduk'' ionako radi u teškom minusu.
tako kako radi tako če joj i dionice stajat.
U MINUSU.
dok recimo u upravnom odboru ipak ne sjede gubitaši hehehe
nego naprotiv - milijuneri
e sad ja vas pitam kakav biznis se tamo odvija?
firma dužna po milijarde kuna a oni koji side u NO
sve sami milijuneri hahahahaha
to da je u americi dožla bi porezna i sve na doživotnu robiju poslala
ka šta je Al Capone završija.
uostalom ionako su tamo svi slični njemu.

e da skoro san zaboravija.
oni koji investira novce na temelju emocija je idealana meta.
ofc, meta onih koji takve deru.
samo naravno, da bi deračina uspjela treba plasirat dobru priču prepunu emocija....



Sam si reka da je firma u najlošijem stanju šta može bit...

Ako je u takvom stanju cijena dionica je niža....

Okladija bi se da će za 5 god vridit dosta više te iste dionice...


I iz enocionalnih razloga se kupi max 1 dionica...

ako si tolka cicija da žugaš radi max 500 kn onda mi je sve jasno...
Member
Posts: 7,067
Joined: May 20 2006
Gold: 8,707.00
Apr 2 2008 10:32am
tongue.gif
nije stvar cicija ili ne cicija
stvar je u podvali jesi li je popalija ili nisi
a ja očito neču
i opet tongue.gif
Member
Posts: 8,933
Joined: Nov 4 2007
Gold: 435.00
Apr 2 2008 10:39am
Ma ti si pravi bizmismen i legenda..

Ja cu je kupi i stavit nazid makar mi upljačkalo svih 500 kn i ispa naivan... nek se zna...
Member
Posts: 7,067
Joined: May 20 2006
Gold: 8,707.00
Apr 2 2008 10:56am
ma np
svak ima svoje gušte (poroke)
ne zamjeran ti ja ama baš ništa.
ali ofc triba svak imat pravo glasa.
demokracija smile.gif
pa san i ja reka šta mislin smile.gif
Member
Posts: 3,184
Joined: Jan 19 2008
Gold: 650.00
Apr 6 2008 09:58am
Cijena dionice nije uvjek odraz vrijednosti firme. Puno drugih stvari utjece. U ovom slucaju su to emocije.
Ne vjerujem da ce ta dionica isplacivati dividendu ali ce potraznja biti veca od ponude a to znaci da ce cjena rasti.
Member
Posts: 7,067
Joined: May 20 2006
Gold: 8,707.00
Apr 6 2008 06:02pm
[QUOTE=Dalmos,Sun, Apr 6 2008, 03:58pm]Cijena dionice nije uvjek odraz vrijednosti firme. Puno drugih stvari utjece. U ovom slucaju su to emocije.
Ne vjerujem da ce ta dionica isplacivati dividendu ali ce potraznja biti veca od ponude a to znaci da ce cjena rasti.[/QUOT

temeljno pravilo investicije je,
da se isplati!!!!
u nekoj normalnoj konjukturi od 3-4, ofc nije loše ako je ta cifra veča.
e sad ako bude dakle potražnja veča od punide, u šta sumnjam, onda če ta dionica rasti.
ali niti jedan institucionalni ulagač neče ulagat u koku koja ne nese jaja.
a ako građani i kupe te dionice onda če to bit cifra reda veličine 3-5 tisuča i tu je kraj priče!
jer ako bude dakle donešena odlukada se ide u to onda če grad Split dobit 250 mil kuna u dionicama,
i recimo da če to biti ili 49% ili 51% od ukupne mase.Cijena dionice če kao bit 300-500kn.
i etoga blizu smo cifre! podjeli 250 milijuna s 400 i dobit češ koliko bi trebalo bit dionica na prodaju:P

Member
Posts: 6,519
Joined: Nov 27 2006
Gold: 22.46
Apr 9 2008 03:14pm
koliko ce bit onda cijena dionica sta mislite?
Member
Posts: 9,473
Joined: Nov 5 2005
Gold: 8,550.00
Apr 11 2008 06:04am
Bit ce 20 bureka, i 5 hrenovki u prerade
Member
Posts: 3,184
Joined: Jan 19 2008
Gold: 650.00
Apr 20 2008 05:17pm
Ali igraju da stvarno popizdisč
Go Back To Hrvatski Topic List
Prev123
Add Reply New Topic New Poll