d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Dionice Hajduka
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,167
Joined: Oct 3 2007
Gold: 5,010.00
Mar 31 2008 02:48pm
Quote (sid_hr @ Mon, 31 Mar 2008, 21:31)
nekak mislim da najvise ovisi o cijeni same dionice + PDV


PDV na dionice ne postoji.
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Mar 31 2008 03:08pm
Quote (nugard @ Mon, 31 Mar 2008, 21:48)
PDV na dionice ne postoji.


istina ne postoji kada ih kupujes (osim uplatnice koja je isto tako oporeziva), ali placas porez kada ih prodajes biggrin.gif
Ne zove se PDV to sam bubnuo, kako se samo hvatate za detalje biggrin.gif;
Ako bas hoces bit pametan... laugh.gif

Quote
neoporezivanjem kapitalnih dobitaka izbjegava se dvostruko oporezivanje. Naime, profit ili dohodak oporezuju se u času kada se zarade. Ako se pretvore u imovinu, tada se prilikom prodaje te imovine ponovo oporezuju porezom na kapitalne dobitke.


Quote
Prema zakonodavstvu iz 1994. godine, u Hrvatskoj se ne plaća porez na kapitalne dobitke (osim na dohodak od prodaje nekretnina odnosno imovinskog prava ako je prodano u roku do tri godine od dana nabave) što je u skladu sa oporezivanjem zasnovanim na potrošnji, te sa zahtjevom za izbjegavanjem dvostrukog oporezivanja.
Member
Posts: 2,167
Joined: Oct 3 2007
Gold: 5,010.00
Mar 31 2008 03:18pm
Nesuvislo.
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Mar 31 2008 03:24pm
Quote (nugard @ Mon, 31 Mar 2008, 22:18)
Nesuvislo.


jbga prouci sam...
naporno je meni to objasnjavat... krađa ovak i onak.
Member
Posts: 3,184
Joined: Jan 19 2008
Gold: 650.00
Mar 31 2008 04:11pm
Zato i sluze porezni savjetnici. Da ti kaze kako ces legalno platiti ili izbjeci porez.

Ali kod nas se ne oporezuje na pr. kamate na stednju a u puno zemalja da.
Member
Posts: 8,933
Joined: Nov 4 2007
Gold: 435.00
Apr 1 2008 01:58pm
O čemu ovisi na koliko će se djelova (dionica) podilit hajduk ( firma )...


Member
Posts: 6,684
Joined: Oct 24 2007
Gold: 0.00
Apr 1 2008 02:06pm
Quote (yankiman @ Tue, 1 Apr 2008, 20:58)
O čemu ovisi na koliko će se djelova (dionica) podilit hajduk ( firma )...


nema nekog posebnog mjerila na koliko bi se trebalo podijelit ja mislim.koliko oni zele
Member
Posts: 3,184
Joined: Jan 19 2008
Gold: 650.00
Apr 1 2008 03:37pm
Morat ce bit puno dionica jer ako ce grad dobit za 250 miljuna (jer ce izgleda dug za porez bit pretvoren u vlasnistvo grada) mora vrijednost bit postavljena vise od toga.
A mislim da im je interes da bude puno malih dionicara uz grad pa onda mora bit puno dionica. A ne mogu kostat puno jer bi ispalo da Hajduk vridi vise od Barcelone.
Member
Posts: 6,684
Joined: Oct 24 2007
Gold: 0.00
Apr 1 2008 03:38pm
Quote (Dalmos @ Tue, 1 Apr 2008, 22:37)
Morat ce bit puno dionica jer ako ce grad dobit za 250 miljuna (jer ce izgleda dug za porez bit pretvoren u vlasnistvo grada) mora vrijednost bit postavljena vise od toga.
A mislim da im je interes da bude puno malih dionicara uz grad pa onda mora bit puno dionica. A ne mogu kostat puno jer bi ispalo da Hajduk vridi vise od Barcelone.


slažem se
Member
Posts: 7,067
Joined: May 20 2006
Gold: 8,707.00
Apr 1 2008 07:00pm
omg. i onda čete još reči da samo ja pišem gluposti!!!
samo tupan more to kupit!!!!
šta nevidiš da skoro sve dionice padaju.
a ta firma ''Hajduk'' ionako radi u teškom minusu.
tako kako radi tako če joj i dionice stajat.
U MINUSU.
dok recimo u upravnom odboru ipak ne sjede gubitaši hehehe
nego naprotiv - milijuneri
e sad ja vas pitam kakav biznis se tamo odvija?
firma dužna po milijarde kuna a oni koji side u NO
sve sami milijuneri hahahahaha
to da je u americi dožla bi porezna i sve na doživotnu robiju poslala
ka šta je Al Capone završija.
uostalom ionako su tamo svi slični njemu.

e da skoro san zaboravija.
oni koji investira novce na temelju emocija je idealana meta.
ofc, meta onih koji takve deru.
samo naravno, da bi deračina uspjela treba plasirat dobru priču prepunu emocija....

Go Back To Hrvatski Topic List
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll