jesam iz hrvatske ... ali smo se sim odselili kad sam imal godinu i pol. jos sam bil beba

ja tu vec zivim skoro 19 godina i imal sam cijelo vrijeme kontakta sa rodbinom dole i kak sam vec reko da sam bil u posjeti cesto.
moram priznat da je tu jelo i pice od prilike 3 puta tak skupo, a cigarete jeboga jedna kutija sa 17 (!!) komada kosta 4 € (skoro 30 kuna)
a dole na placu dobis steku sa 200 komada za 80 kn jeboga. al ja se uopce ne kuzim u to sranje sa porezom i tak...
kaj bi trebal pisat opcinama i ko zna kaj. ma furt mi neke stvari padaju na pamet koje su 100% drukcije dole nego tu.
dobro, moram priznat da su i plate dole puno manje jer je hrvatska takozvani zweite welt land.. drito prevedeno znaci drugi svijet drzava. industrija nije tak jaka, ali zato turizam.
stan i (mozda) hranu cu imat kod bake, u neboderu u u3nama. al ovak pare za zivjet isto trebam. morat cu naci poso negde, jel vi imate nekakvi "arbeitsamt", opcina koja nudi gradaninima poslove?
morat cu se ja s time malo jace bavit, tak da ne odem u nepoznato.
nebum se ja sad uskoro preselil jer jos nije hitno, mozda za godinu dve.
al nikad se nezna kad bu vrijeme doslo... ostala rodbina dole mi bas i nije neka pomoc, mislim da su bili i jos uvjek jesu ljubomorni na nas jer smo mi uspjeli otici,
ali sam valjda dobrodosao kod njih, jer nemozeju se mene odreci, ipak je to moja krv u njima.
ja sam odrasel u njemackoj, znam hrvatski kaj su me starci naucili, engleski i njemacki perfektno, i nesto francuski, al za neke hrvatske rijeci ipak nisam jos nikad cul.
svabi imaju oko 800 km obale i jako puno rijeka

a i ribice ima dosta

tu trebas pecarsku dozvolu sa smijes pecat ribe

al smijes kad dobis vozacku vozit cak i nocas bez pratnje starijega

na autoputu mozes jurit kolko ti krntija uspije, al ima ponekad isto ogranicenja, ak nije najmanje 3 trake siroka onda kod ulaza i izlaza autoputa moras vozit 100.
ak si probno vrijeme (2 godine) proso bez grijeska, onda mozes vozit sa 0.3 promil alkohola u krvi bez da ti kaj mogu.
al nesmes vozit pijan bicikl jer ti uzmu vozacku

da, hrknuti su.
This post was edited by solved on Jan 28 2008 11:06am