d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > -> Svi "inteligentni" Hrvati <- > Ajde Rijesite Zedatak
123Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 4,885
Joined: Nov 4 2008
Gold: 10.00
Feb 28 2009 06:28pm
Pet kuća je obojeno u pet različitih boja.
U svakoj kući živi osoba druge nacionalnosti;
tih pet vlasnika piju određeno piće,
sviraju određeni instrument i drže određene kućne ljubimce;
nijedan vlasnik nema istog ljubimca, instrument ili piće.

Na osnovu navedenih podataka odgovorite: Tko drži ribice?

Poznati podaci:

Britanac živi u crvenoj kući,
Šveđanin drži pse,
Danac pije čaj,
Zelena kuća je lijevo od bijele kuće,
Vlasnik zelene kuće pije kavu,
Osoba koja svira violinu uzgaja ptice,
Vlasnik žute kuće svira klavir,
Vlasnik srednje kuće pije mlijeko,
Norvežanin živi u prvoj kući,
Čovjek koji svira trubu živi pored onog koji drži mačke,
Čovjek koji drži konje živi pored onog koji svira klavir,
Vlasnik koji svira harmoniku pije pivo,
Nijemac svira gitaru,
Norvežanin živi pored plave kuće,
Čovjek koji svira trubu ima susjeda koji pije vodu.



inace ko rjesi ovo u roku kracem od 15minuta smatra se da je jedan od 10% najinteligentnijih ljudi na svitu biggrin.gif!!
Member
Posts: 17,090
Joined: Nov 22 2008
Gold: 169.00
Feb 28 2009 06:32pm
Znam Znam , pametan sam smile.gif

Rjesenje : Njemac
dokaz da sam sam rjesio ^^








Powered by MIOC

This post was edited by OnlyInMemories on Feb 28 2009 06:34pm
Member
Posts: 17,090
Joined: Nov 22 2008
Gold: 169.00
Feb 28 2009 06:38pm
Inace to je Einstanova zagonetka koju znaju rjesiti samo 2% ljudi na ovome svijetu smile.gif
Banned
Posts: 8,813
Joined: Nov 1 2008
Gold: 10.80
Warn: 100%
Feb 28 2009 06:41pm
Quote (OnlyInMemories @ Sun, Mar 1 2009, 01:38am)
Inace to je Einstanova zagonetka koju znaju rjesiti samo 2% ljudi na ovome svijetu smile.gif


Tako on kaze, e sad ;=)
Member
Posts: 17,090
Joined: Nov 22 2008
Gold: 169.00
Feb 28 2009 06:42pm
Quote (Kennoth @ Sun, Mar 1 2009, 12:41am)
Tako on kaze, e sad ;=)


je boga mi , use google smile.gif
Banned
Posts: 8,813
Joined: Nov 1 2008
Gold: 10.80
Warn: 100%
Feb 28 2009 07:12pm
Quote (OnlyInMemories @ Sun, Mar 1 2009, 01:42am)
je boga mi , use google smile.gif


Ma znam, mislio ma na Einsteina, no kako on moze znat tocan postotak? Nemoze, to je njegova pretpostavka
Member
Posts: 9,342
Joined: Dec 10 2007
Gold: 10,688.43
Feb 28 2009 09:01pm
Quote (stipanovic @ Sun, Mar 1 2009, 12:28am)
Pet kuća je obojeno u pet različitih boja.
U svakoj kući živi osoba druge nacionalnosti;
tih pet vlasnika piju određeno piće,
sviraju određeni instrument i drže određene kućne ljubimce;
nijedan vlasnik nema istog ljubimca, instrument ili piće.

Na osnovu navedenih podataka odgovorite: Tko drži ribice?

Poznati podaci:

Britanac živi u crvenoj kući,
Šveđanin drži pse,
Danac pije čaj,
Zelena kuća je lijevo od bijele kuće,
Vlasnik zelene kuće pije kavu,
Osoba koja svira violinu uzgaja ptice,
Vlasnik žute kuće svira klavir,
Vlasnik srednje kuće pije mlijeko,
Norvežanin živi u prvoj kući,
Čovjek koji svira trubu živi pored onog koji drži mačke,
Čovjek koji drži konje živi pored onog koji svira klavir,
Vlasnik koji svira harmoniku pije pivo,
Nijemac svira gitaru,
Norvežanin živi pored plave kuće,
Čovjek koji svira trubu ima susjeda koji pije vodu.

inace ko rjesi ovo u roku kracem od 15minuta smatra se da je jedan od 10% najinteligentnijih ljudi na svitu biggrin.gif!!


tl:dr

Member
Posts: 2,226
Joined: Nov 29 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 10%
Mar 1 2009 02:55am
Quote (OnlyInMemories @ Sun, Mar 1 2009, 12:38am)
Inace to je Einstanova zagonetka koju znaju rjesiti samo 2% ljudi na ovome svijetu smile.gif


ja sam rjesio isto einstanovu zagonetku al ova je bila drugacija,vamo je bilo pitanje Ciji je zec ^^

odgovor : njemac ofc
od sto ljudi 2 ljudi je sposobno rjesit ovu zagonetku ^^
Member
Posts: 849
Joined: May 30 2008
Gold: 14.49
Mar 1 2009 08:16am
NJEMAC biggrin.gif biggrin.gif
@ nisam vidla ovo kaj je only napisao


This post was edited by Tim_lopovaMIKI on Mar 1 2009 08:17am
Member
Posts: 42,679
Joined: Aug 2 2007
Gold: 8.00
Warn: 30%
Mar 1 2009 12:13pm
Quote (Tim_lopovaMIKI @ Sun, Mar 1 2009, 02:16pm)
NJEMAC biggrin.gif biggrin.gif
@ nisam vidla ovo kaj je only napisao


ima i on svoje ime =)
Go Back To Hrvatski Topic List
123Next
Add Reply New Topic New Poll