d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Hrvatski > Dobra Zagonetka > Nemos Ju Googlat
1237Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,228
Joined: May 12 2005
Gold: 83,279.00
Dec 3 2008 05:56pm
Imate 12 novčića, 11 jednakih i jedan različit ali ne znate da li je lakši ili teži. Iz 3 vaganja apotekarskom vagom naći ovaj novčić i odrediti da li je lakši ili teži.

Btw apotekarska vaga je ka ona digitalna znaci stavis, i prikaze ti masu..

Googlat se nemoze rjesenje ofc...

I ako koga zanima stvarno znam pun kurac zagonetki nesto se s time bavim u zadnje vrime tongue.gif
Banned
Posts: 8,813
Joined: Nov 1 2008
Gold: 10.80
Warn: 100%
Dec 3 2008 07:06pm
Google kaze da je odgovor 12 eura tongue.gif
Member
Posts: 4,025
Joined: Jul 17 2007
Gold: 405.35
Dec 4 2008 04:30am
Quote (Kennoth @ Thu, 4 Dec 2008, 02:06)
Google kaze da je odgovor 12 eura tongue.gif


ahahahhahaha rofl.gif


Aj evo probat cu ja smile.gif

12 novcica podjelimo na 3 skupine.

Te trii skupine vazemo, i jedna ce bit teza ili laksa?

Quote (sid_hr @ Thu, 4 Dec 2008, 11:34)
treba odredit NOVCIC i jel laksi il tezi!
btw raks se zajebo.
treba vam APOTEKARSKA vaga. Znaci prava DVOSTRANA vaga.


a da tako je u kurac tongue.gif . Ajd nema veze zanima me odgovor....

This post was edited by Zajeb on Dec 4 2008 04:39am
Member
Posts: 12,666
Joined: Jun 6 2006
Gold: 0.00
Dec 4 2008 04:34am
izvazemo 6 i jos 6 i onda vidimo koje je teze

uzmemo tih 6 i wtf neznan dalje
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Dec 4 2008 04:34am
Quote (Zajeb @ Thu, 4 Dec 2008, 12:30)
ahahahhahaha rofl.gif


Aj evo probat cu ja smile.gif

12 novcica podjelimo na 3 skupine.

Te trii skupine vazemo, i jedna ce bit teza ili laksa?


treba odredit NOVCIC i jel laksi il tezi!
btw raks se zajebo.
treba vam APOTEKARSKA vaga. Znaci prava DVOSTRANA vaga.
Member
Posts: 12,666
Joined: Jun 6 2006
Gold: 0.00
Dec 4 2008 04:37am
aha thanks sid raks je njubara tongue.gif

znaci stavimo \6/__\6/

i sad dobijemo koja strana je teza npr LIVA


uzmemo livih 6 i metnemo 3 po 3 \3/__\3/

i sad bude OPET LIVA STRANA TEZA


i zadnje vaganje hmm ostanu 3 novcica opet neznan dalje
Member
Posts: 6,684
Joined: Oct 24 2007
Gold: 0.00
Dec 4 2008 04:37am
kao šta je zajeb rekao.
podijelimo u 3 skupine po 4 i vidimo koja je najlakša/najteža.
ta skupina koju otkrijemo da odstupa od ostale 2,podijelimo opet u 2 skupine po 2 novčića.
tu ćemo opet vidit jednu koja odstupa,i na kraju ćemo iz te skupine stavit svaki novčić na jednu stranu vage,i nać taj 1 novčić.

This post was edited by eddy_hc on Dec 4 2008 04:37am
Member
Posts: 4,123
Joined: Aug 17 2007
Gold: 6,821.00
Dec 4 2008 04:46am
Quote (eddy_hc @ Thu, 4 Dec 2008, 12:37)
kao šta je zajeb rekao.
podijelimo u 3 skupine po 4 i vidimo koja je najlakša/najteža.
ta skupina koju otkrijemo da odstupa od ostale 2,podijelimo opet u 2 skupine po 2 novčića.
tu ćemo opet vidit jednu koja odstupa,i na kraju ćemo iz te skupine stavit svaki novčić na jednu stranu vage,i nać taj 1 novčić.


edi ti prvim korakom gubis 3 vaganja. znaci ostat ce ti 4 kojna u koja ces blejit tongue.gif

kako kako smile.gif

ispocetka smile.gif

1. vaganje: 1. skupinu vazes s 2. i iste su. 1. skupinu vazes s 3. i dobis jednu koja je laksa/teza
2. vaganje: 2 vs 2. icon_pointr.gif dobis jednu koja je laksa/teza icon_pointr.gif al kak ces znat koja je koja =? smile.gif

opet sam debilno napiso.. kad ne mogu crtat tu jbga... hocu rec da ne znas jel kojn laksi il tezi pa ti je tesko 2 vs 2 smile.gif

This post was edited by sid_hr on Dec 4 2008 04:59am
Member
Posts: 6,684
Joined: Oct 24 2007
Gold: 0.00
Dec 4 2008 04:50am
Quote (sid_hr @ Thu, 4 Dec 2008, 11:46)
edi ti prvim korakom gubis 3 vaganja. znaci ostat ce ti 4 kojna u koja ces blejit tongue.gif


kako gubim?
Member
Posts: 12,666
Joined: Jun 6 2006
Gold: 0.00
Dec 4 2008 05:44am
Quote (eddy_hc @ Thu, Dec 4 2008, 10:50am)
kako gubim?


nab:P
Go Back To Hrvatski Topic List
1237Next
Add Reply New Topic New Poll