Sjedi zec u sumi i nesto pise.
Naidje lisica i upita ga:
- " Sto to pises ?"
- " Doktorsku dizertaciju !" - odgovori zec.
- " A sto ti je tema ?" - upita ga lisica.
- " Kako oderati lisicu ?" - odgovori zec.
- " Idiote jedan, kako se usudjujes !" - povice lisica, uhvati zeca i
odvuce ga u grmlje iz kojeg se tada zacuse izbezumljeni krici.
Potom zec izadje iz grmlja i nastavi pisati.
Malo kasnije naidje vuk.
- " Sto ti to pises ?" - upita vuk.
- " Doktorsku disertaciju !"
- " A o cemu ?"
- " Kako oderati vuka ?" - odgovori zec.
- " Kako se usudjujes !" - zaurla vuk, pa i on odvuce zeca u grmlje.
Zacuse se ponovo krici i onda se sve umiri.
Izadje potom zec iz grmlja, a s njim i medvjed koji mu rece:
- " E, jesi li vidio ? Nije vazno sto ti je tema. Vazno je tko ti je mentor ! ! "