d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > d2jsp > Ladder Slasher > LS Guild Chat > Alcohol™ Guild Chat > For Alcohol™ Member & Friends
Prev1174717481749175017511788Next
Closed New Topic
Member
Posts: 16,828
Joined: Dec 28 2005
Gold: 4.20
Mar 2 2010 01:11pm
Quote (2007 @ Mar 2 2010 07:46pm)
Nie. Liczy się tylko dowód lub paszport. Legitymacja to nie dokument.



Też nie. Musi być normalny dowód osobisty. Jeśli ktoś ma dowód tymczasowy, to ILE BY NIE MIAŁ LAT to ja i tak, takiej osobie nie mam prawa sprzedać alkoholu/tytoniu. ;)


Mylisz się. Sprzedawca nie może sprzedać alkoholu osobie poniżej 18 roku życia. Aby unikać wpadki ma prawo legitymować osobę prosząc o okazanie dokumentu tożsamości w celu określenia jej wieku. To sprzedawca decyduje, czy wystarczającym dokumentem będzie dowód osobisty lub paszport czy coś innego. I sprzedawca ma prawo sprzedać alkohol każdej osobie powyżej 18 roku życia bez sprawdzania jej tożsamości, coś popierdzieliłeś...
Member
Posts: 30,566
Joined: Nov 1 2006
Gold: Locked
Warn: 10%
Mar 2 2010 02:13pm
tl;dr
Member
Posts: 19,599
Joined: Oct 4 2007
Gold: 20.07
Mar 2 2010 02:27pm
Quote (LukaSss @ Mar 2 2010 09:11pm)
Mylisz się. Sprzedawca nie może sprzedać alkoholu osobie poniżej 18 roku życia. Aby unikać wpadki ma prawo legitymować osobę prosząc o okazanie dokumentu tożsamości w celu określenia jej wieku. To sprzedawca decyduje, czy wystarczającym dokumentem będzie dowód osobisty lub paszport czy coś innego. I sprzedawca ma prawo sprzedać alkohol każdej osobie powyżej 18 roku życia bez sprawdzania jej tożsamości, coś popierdzieliłeś...


?

Owszem, może* sprzedać osobie pełnoletniej jeśli jest pewny, że ma skończone 18 lat. Jeśli ta osoba jest pełnoletnia, a legitymuje się legitymacją szkolną, TYMCZASOWYM dowodem osobistym, prawem jazdy lub innym ścierwem, to i tak bym takiej osobie nie sprzedał alko/tytoniu jeśli miałbym jakiekolwiek wątpliwości co do jego wieku. Proste.
Member
Posts: 16,828
Joined: Dec 28 2005
Gold: 4.20
Mar 2 2010 02:32pm
Quote (2007 @ Mar 2 2010 07:46pm)
Też nie. Musi być normalny dowód osobisty. Jeśli ktoś ma dowód tymczasowy, to ILE BY NIE MIAŁ LAT to ja i tak, takiej osobie nie mam prawa sprzedać alkoholu/tytoniu. ;)


Chyba nie rozumiesz co napisałeś lub też chciałeś napisać coś innego... Według twojej wyżej wymienionej myśli wynika, że sprzedawca nie ma prawa sprzedać alkoholu obojętnie komu póki nie zobaczy dokumentu. Jest to błąd.
Member
Posts: 19,599
Joined: Oct 4 2007
Gold: 20.07
Mar 2 2010 02:43pm
Quote (LukaSss @ Mar 2 2010 10:32pm)
Chyba nie rozumiesz co napisałeś lub też chciałeś napisać coś innego... Według twojej wyżej wymienionej myśli wynika, że sprzedawca nie ma prawa sprzedać alkoholu obojętnie komu póki nie zobaczy dokumentu. Jest to błąd.


bla bla

Źle sforumołowałem zdanie.


Jeśli mam jakieś wątpliwości co do wieku człowieka, który chce kupić alko/tytoń, to mam prawo go wylegitymować.
Jeśli okaże dowód/paszport - to wszystko jest w porządku.
Jeśli pokazuje coś innego, legitke/prawo jazdy to nawet nie sprawdzam jaka tam jest data urodzenia - po prostu odmawiam sprzedaży.

Wszystko jest zgodne z prawem.

Zadowolony? :)
Member
Posts: 10,005
Joined: Dec 17 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Mar 2 2010 02:54pm
Quote (2007 @ 2 Mar 2010 21:43)
bla bla

Źle sforumołowałem zdanie.


Jeśli mam jakieś wątpliwości co do wieku człowieka, który chce kupić alko/tytoń, to mam prawo go wylegitymować.
Jeśli okaże dowód/paszport - to wszystko jest w porządku.
Jeśli pokazuje coś innego, legitke/prawo jazdy to nawet nie sprawdzam jaka tam jest data urodzenia - po prostu odmawiam sprzedaży.

Wszystko jest zgodne z prawem.

Zadowolony? :)


w dzisiejszych czasach już nikt nie posiada prawka przed 18. ;)
ja mając 17 lat kupowałem bez problemu prawie wszędzie ;), przed otrzymaniem dowodu nawet na legitke można było dostać w razie problemu

btw witam wszystkich :hello:
Member
Posts: 10,722
Joined: Jul 6 2006
Gold: Locked
Mar 3 2010 02:39am
lol aniloek ma 30%, ciekawe za co;
jak za osatni post to :rofl:
Member
Posts: 40,446
Joined: Dec 5 2007
Gold: 7,517.50
Warn: 10%
Mar 3 2010 03:14am
W piątek sqn podchodzi do egzaminu na prawko bo ma już dość jazdy w strachu własnym autem bez prawka. :)

Trzymać kciuki!!!
Member
Posts: 9,046
Joined: Mar 24 2006
Gold: 775.41
Mar 3 2010 04:04am
Quote (Sqnman007 @ Mar 3 2010 10:14am)
W piątek sqn podchodzi do egzaminu na prawko bo ma już dość jazdy w strachu własnym autem bez prawka. :)

Trzymać kciuki!!!


no trzeba, prawko dobra sprawa,


Quote (Ezekiell @ Mar 3 2010 09:39am)
lol aniloek ma 30%, ciekawe za co;
jak za osatni post to :rofl:


y za last post :D, rozmawialem z nim na gg, :D
Member
Posts: 10,722
Joined: Jul 6 2006
Gold: Locked
Mar 3 2010 04:05am
Quote (sim @ 3 Mar 2010 11:04)
y za last post :D, rozmawialem z nim na gg, :D


przesada :D

Quote (Sqnman007 @ 3 Mar 2010 10:14)
W piątek sqn podchodzi do egzaminu na prawko bo ma już dość jazdy w strachu własnym autem bez prawka. :)

Trzymać kciuki!!!


:thumbsup:

Go Back To LS Guild Chat Topic List
Prev1174717481749175017511788Next
Closed New Topic