d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Intrebare > Curiozitate
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 5,873
Joined: Mar 15 2008
Gold: 1,160.41
May 21 2009 12:58pm
De ce s-a inchis topicu lu Xixina...nu e voie sa faci reclama nici la alte servere?
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
May 21 2009 01:39pm
Quote (shobo187 @ Thu, 21 May 2009, 20:58)
De ce s-a inchis topicu lu Xixina...nu e voie sa faci reclama nici la alte servere?


Nu prea, serverul fiind ilegal.
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
May 21 2009 03:24pm
Quote (mmc01 @ Thu, 21 May 2009, 20:39)
Nu prea, serverul fiind ilegal.


si cine stabileste ca e ILEGAL ?

d2jsp ? sau e cumva vreun reprezentat de la blizzard pe aicia si eu nu stiu ?

poate ca eu am vb cu blizzard si iei miai dat acordu ! de unde stie d2jsp asta?

This post was edited by Xixina on May 21 2009 03:25pm
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
May 21 2009 03:53pm
Un server de Diablo 2 care nu apartine Blizzard-ului, este ilegal prin definitie, nu trebuie sa stabileasca d2jsp asta.
Blizzard nu va da niciodata acordul nimanui sa faca si sa mentina in stare de functionare un astfel de server, e la mintea cocosului de altfel.

Din ce stiam, nu gasesc acum niste regule scrise, pe d2jsp, aceste informatii, despre astfel de servere nu-si au locul.
Member
Posts: 5,873
Joined: Mar 15 2008
Gold: 1,160.41
May 22 2009 12:17am
stiam ca e ilegal ca nu acorda cei de la blizzard dreptu cuiva sa faca asta dar nu stiam k e si pe aici pe jsp vreo regula de asta. ms
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
May 22 2009 03:37am
daca e ilegal, de ce au mai facut aia de la blizzard server de battle net ?

eu zic ca e bine ca au inchis topicu ala, ca oricum e naspa sa joci pe ceva serverutz micutz fara prea multa lume pe el.

eu m-as fi bagat la vre-un server de diablo2 unde se joaca vre-un 'mod'
Member
Posts: 5,873
Joined: Mar 15 2008
Gold: 1,160.41
May 22 2009 03:42am
pana dau astia restart mai bine joc pe un server de ala mic
Member
Posts: 7,641
Joined: Dec 14 2008
Gold: 828.70
May 22 2009 04:16am
Quote (the_rest @ Fri, May 22 2009, 09:37am)
daca e ilegal, de ce au mai facut aia de la blizzard server de battle net ?

eu zic ca e bine ca au inchis topicu ala, ca oricum e naspa sa joci pe ceva serverutz micutz fara prea multa lume pe el.

eu m-as fi bagat la vre-un server de diablo2 unde se joaca vre-un 'mod'


pai stai ma
sv ala nu e k sa joci cum joci pe bnet
pe ala asa ocazional
mai mult de fun
Member
Posts: 107,410
Joined: Jun 20 2008
Gold: 0.00
May 22 2009 05:46am
free bump
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
May 22 2009 07:45am
Quote (valykiller91 @ Fri, 22 May 2009, 13:16)
pai stai ma
sv ala nu e k sa joci cum joci pe bnet
pe ala asa ocazional
mai mult de fun


eu nu as tine minte parola noua !
mi-am mai facut odata acuma vreo 5 luni cont la un server de aici din cluj, de diablo2, si nu am mai stiut parola ...

This post was edited by the_rest on May 22 2009 07:46am
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll