De pastele acesta, mielul a fost scump, asa ca am cumparat carnati de porc in matz de porc, si am facut la cuptor. Duminica dimineata pe la ora 1 noaptea mancam, dupa ce am luat pasti de la biserica si m-am intors acasa. Cat priveste mielu ... sper ca gasesc oferta la supermagazine dupa Pasti ... -50%. Sau ca acum doi ani, cand am gasit la kaufland pui grill (fara cap/gat/organe) cu 3.25 lei kilu, necongelat, direct 4 pungi.
Deci asa a fost Pastele pe la mine.
Uite si poezia:
Paste mielu' fericit, oul sade mandru inrosit, iar iubitul iepuroi sa v-aduca euroi, fericire, sanatate si in rest sa aveti de toate! Un Paste fericit alaturi de cei dragi!!
edit: posteaza cum a fost Pastele tau !
This post was edited by the_rest on Apr 19 2009 12:00pm