d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Cam Asta Eram Eu In Tinerete :) > Si Acum Sa Trecem La Critica :)
1237Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 466.15
Mar 12 2009 05:35am
De ce fugi toamna ?

19.10.1999 16.15 de Rus Claudiu Alin





Cand linistea noptii s-a asternut pe strada,
Si oamenii toti intrau in ograda,
Am iesit chemat, auzind claviatura,
Am iesit chemat, sa contemplez natura.
Eu noaptea imi regasesc linistea
Ce sta atarnata de-o stea
Si face ca timpul sa bata pe loc,
Sa arunce tristetea in viduri si foc.
Sub pasii marunti imi scartaie umbra,
Cu capul plecat, cu straie de seara,
Cu tremuru-n coaste prin frigul de-afara
Admir cugetand la o alba petala.
Prin vantul scornit ea se poarta agale,
Desprinsa a fost dintr-o tanara floare,
Se matura-n cale cu frunzele moarte,
Prin unde turbate purtate sunt toate.
Ciclonul rasuna, iar clopotul bate.
Amutit de viscol, lipsit de lumina
O zi in furtuna imi pare divina
Lovit de un fulger, zdrobit de idei
Si sufletul parca imprastie scantei.
O oglinda lovita face un zgomot puternic
Dar o inima zdrobita n-are glas pentru tine.
Nu-mi pasa ce vine nici norii de cad
Caci fara iubire toate-n jur plang si ard...


Pentru draga mea Olimpia
cu ocazia zilei de nastere

R.Claudiu


Da, da am renuntat la acest hobby desi incepusem sa scriu poezii inca de la 9 ani si aveam adunate cateva foarte bune, unele prezentate la liceu de catre dirigintele meu, mebru al Academiei Romane in cadrul unei sedinte a acesteia, unde de altfel oamenii erau incantati de opera mea.

pareri?

Acum dupa mult timp am incercat sa ma reinventez doar ca lumea si viziunea mea s-a mai schimbat.


Sa auzi numai de bine...

smile.gif
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Mar 12 2009 08:58am
o intrebare simpla - cu ce te ocupi zi de zi?
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 466.15
Mar 12 2009 10:26am
Quote (Serj_Tankian @ Thu, 12 Mar 2009, 16:58)
o intrebare simpla - cu ce te ocupi zi de zi?


sunt Inspector de Mediu si Protectie Civila la primaria unui oras smile.gif mai nou imi sfaram orele in PC :|

Dar in fine am sotie si un baietel de 6 luni si am cu ce sa imi ocup timpul.
Member
Posts: 28,592
Joined: Nov 3 2005
Gold: 17,707.00
Mar 12 2009 02:30pm
daca ar fi sa o rescrii, ma intreb cum ar fi acum...
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
Mar 12 2009 02:36pm
parle vous en francais ?

This post was edited by kelz0 on Mar 12 2009 02:36pm
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Mar 12 2009 04:45pm
am scris si io o balada istorica . plina de daci biggrin.gif
da nush pe unde-am pus-o . cand o gasesc , o pun si-aici sa ma fac de ras otzara tongue.gif
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 466.15
Mar 13 2009 12:16am
Quote (Taiko @ Fri, 13 Mar 2009, 00:45)
am scris si io o balada istorica . plina de daci biggrin.gif
da nush pe unde-am pus-o . cand o gasesc , o pun si-aici sa ma fac de ras otzara tongue.gif


Nu cred ca ne facem de ras.

Copiii din ziua de azi fumeaza, consuma bauturi alcoolice si se duc la femei.

smile.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Mar 13 2009 12:53am
Quote (rusclaudiualin @ Fri, 13 Mar 2009, 08:16)
Nu cred ca ne facem de ras.

Copiii din ziua de azi fumeaza, consuma bauturi alcoolice si se duc la femei.

smile.gif


hai ca nu toti bem si fumam , ce naiba.....
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 466.15
Mar 13 2009 01:18am
Quote (MrDjBthu @ Fri, 13 Mar 2009, 08:53)
hai ca nu toti bem si fumam , ce naiba.....


Nu toti dar majoritatea.

Eu mai trec din cand in cand prin scoli cu problemele de serviciu si cam vad diferentele.
Member
Posts: 6,045
Joined: Dec 5 2008
Gold: 0.55
Mar 13 2009 02:55am
Quote (rusclaudiualin @ Fri, 13 Mar 2009, 08:16)
Nu cred ca ne facem de ras.

Copiii din ziua de azi fumeaza, consuma bauturi alcoolice si se duc la femei.

smile.gif


daca u crezi k asta este problema in scoli te ineleili ....
Go Back To Romanian Topic List
1237Next
Add Reply New Topic New Poll