d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Romania E Tara Gangsterilor? > Devine America Anilor '30?
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 8,241
Joined: Mar 18 2006
Gold: 350.00
Feb 16 2009 08:49am
Nu trece zi sa nu deschid televizorul si sa nu vad o spargere de banca sau de casa de schimb valutar, un omor sau mai nou un coctail molotov.Dispar arme din unitati militare, se cumpara la blana arme(de regula pistoale).Intrebarea care se pune avem politie care sa ne apere sau mergem la magazinul de arme si ne aparam singuri?
Eu va asigur ca daca se leaga cineva de familia mea nu intorc si celalalt obraz.
Astept opinii pertinente,iar cei care au chef de bancuri sa nu posteze AICI!!!

PS: nu am vazut si eu un topic care sa pomeneasca pe MARIAN COZMA care a murit incercand sa apere o persoana nevinovata( TIGANII SA MOARA).Vad numai topicuri cu wow si bancuri.
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Feb 16 2009 09:02am
cine e Marian Cozma ?
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Feb 16 2009 09:41am
pai daca uni oameni is debili ce sa faci ..

totsi in Baia Mare unde stau eu e foarte linistit orasu smile.gif

in ultimi 4-5 ani au fost doar 3 crime
Member
Posts: 7,953
Joined: Jan 12 2008
Gold: 62.19
Feb 16 2009 10:28am
Dak eram o tzara de gangsteri .. era bine ... dar NU! nu suntem .. suntem o tzara in kre oameni se chinuie sa traiasca dp o zi pe alta .. asha k .. deasta sunt atatea crime .. atatea spargeri ... Dak guvernu ar face ceva ptr Romanu de rand .. nu r mai exista crimele .. spargerile .. shi mai shtiu eu ce .. .! dar vorba lu MIRCEA BADEA .. Traim in Romania shi asta ne ocupa tot timpul ..
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Feb 16 2009 01:30pm
ma duc la cumparaturi cateodata pe langa locu unde era Banca Transilvania, sediul jefuit de la Cluj ...
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Feb 16 2009 03:55pm
Quote (GriffonsEye @ Mon, Feb 16 2009, 05:41pm)
pai daca uni oameni is debili  ce sa faci ..

totsi  in Baia Mare  unde stau eu  e foarte linistit orasu smile.gif

in ultimi 4-5 ani au fost  doar 3 crime


Baia Mare -> Ardeal ->slow motion , ca la ardeleni

si la BM e la fel ca-n restul romaniei , dar viteza mai mica tongue.gif


cxat despre jafurile armate .... e ok , zic io . macar la noi nu se-mpusca-n scoli .. inca , cu toate ca-s multi counter-isti smile.gif))))
Member
Posts: 6,045
Joined: Dec 5 2008
Gold: 0.55
Feb 16 2009 08:29pm
k romania sa ajunga america aniilor 30 este ceva foarte dificill ... atunci erau foarte multe clase sociale in US ... la noi nu prea este asa ... toti sunt oameni de rand ....



nu aprofundez k nu ma mai opresc .... oricum slabe sanse sa se intample asa ceva ...
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Feb 16 2009 08:50pm
Quote (Taiko @ Mon, 16 Feb 2009, 23:55)


cxat despre jafurile armate .... e ok , zic io . macar la noi nu se-mpusca-n scoli .. inca , cu toate ca-s multi counter-isti smile.gif))))


pai eu nu cred ca o sa se impuste astia in scoli

numa in america is atat de incapabili
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Feb 17 2009 04:23am
La partea cu "gangsterii" au fost din totdeauna in romania numai ca pana acum aveau cutite si pumni ,
furau de la oamenii de pe strada sau spargeau sedii valutare dar acu banci si baze militare.
Este acelasi lucru , eu chiar ma asteptam cand o sa apara armele si la noi ca sunt destul de ieftine

Si la partea cu scolile nu o sa ma surprinda daca o sa zica astia ca se impusca pe acolo , la ei (americani) " din dragoste " la noi " ca sunt eu smecher ".

Si nu nu am incredere in politie sunt praf organizati. Eu chiar sunt in dubii daca sa ma duc sa imi iau un permis de porta arma "gloante cauciuc" sau nu.
Din cate am inteles ai nevoie de : Copie buletin , cazier , si o foaie de la ei sa o completezi si in 30 de zile ai permisu !

Scuzati romana dar scriu doar cu o mana ca sunt taiat la dreapta tongue.gif ! Nu dintro bataie sau ceva !

This post was edited by spyzimbru on Feb 17 2009 04:24am
Member
Posts: 28,592
Joined: Nov 3 2005
Gold: 17,707.00
Feb 18 2009 09:34am
cand se bateau si se omorau batrani / batrane pe 100 de lei max prin tara era reportaj de jurnal si gata.
nimeni nu prea facea nimic.

acum ca au atacat banci devine problema nationala pe care trebuie sa o rezolvam.

e bine?

NU !

lucrurile se platesc, mai devreme sau...mai tarziu.

cum nimeni nu crede ca o sa vina inarmati sa jefuiasca un apartament la bloc in Pantelimon, urmeaza vilele.>>incepe frica?

>>>buna nu ?
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll