d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Pentru Cei Din Bucuresti...
123Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Nov 29 2008 08:00am
Imi puteti spune si mie va rog daca de pe langa Aeroportul Baneasa am vreo legatura ceva sa ajung in Brasov?
Sau daca trebuie sa ajung in gara? cam la ce ora am tren spre Brasov..eu cam aterizez pe la 2 noaptea.
Daca e taxiul ...ce taxi sa iau ca sunt multi tapari pe la aeroport rofl.gif
Poate stiti alta varianta mai usoara daca stiti ceva postati va rog biggrin.gif


E:/ Mai e o varianta compania aeriana are autobuz care merge pana in piata Romana sau asa ceva ,e pe langa gara?

This post was edited by DanyTheDog on Nov 29 2008 08:01am
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Nov 29 2008 08:32am
1 . Nu lua taxi de la aeroport ca o sa iti ceara 2 mil pana la gara !! Nr. de taxi aici si faci comanda :
Taxi Pelicanul :
+4.0722.339.665
+4.0752.339.665
+4.0788.339.665
+4.0765.339.665

Deci taxiul pana la gara de nord !

2. Aici ai mersul trenurilor ( toate trenurile spre Brasov ) : http://www.infofer.ro/default.asp

Daca mai ai vreo intrebare zimi smile.gif !

This post was edited by spyzimbru on Nov 29 2008 08:34am
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Nov 29 2008 09:02am
Pot face comanda de aici ca sa fie la ora exacta acolo sa nu stau sa astept?
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Nov 29 2008 09:06am
Quote (DanyTheDog @ Sat, 29 Nov 2008, 17:02)
Pot face comanda de aici ca sa fie la ora exacta acolo sa nu stau sa astept?


Cred ca se poate sa faci comanda si cu o zii inainte !
Banned
Posts: 422
Joined: Nov 18 2008
Gold: 0.00
Nov 30 2008 11:45am
eu stau in apropiere de aeroportul Baneasa si pot sa iti spun ca cel mai bine faci comanda prin telefon - vz pe google Taxi Meridian , FlyTaxi , Speed Taxi , Cobalcescu
asa e cel mai sigur sa nu te arda astia la aparat ...
dispecera o sa iti zica cam in cat timp ajunge masina si in principiu nu astepti mai mult de 10min smile.gif

acum sper sa prinzi legatura cu Brasov la ora aia pt ca altfel e mai nasol
sper sa te descurci si wellcome back in Romania hug.gif

This post was edited by Palad1n on Nov 30 2008 11:45am
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Nov 30 2008 12:49pm
poti lua un taxi care are firma mare deasupra, nu firma dinaia mica, ca asa sti ca sunt sigur dinaia care nu tzepuiesc si sunt corecti
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Nov 30 2008 04:15pm
Dany vezi ca am fost la gara acu si am intrebat la informatii si au zis ca nu este tren la 2 dimineata ! Si cel mai apropiat tren la ora aia este la 6:36 sau 55 nu mai stiu !! smile.gif
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Nov 30 2008 05:00pm
deci ai timp indestulat pentru o prima betie pe plaiurile mioritice , intr-o bodegape langa gara tongue.gif

Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Dec 3 2008 05:56am
Quote (Taiko @ Mon, Dec 1 2008, 01:00am)
deci ai timp indestulat pentru o prima betie pe plaiurile mioritice , intr-o bodegape langa gara tongue.gif


neah, acolo se exista cei care stie sa vorbeste ...si vorbeste in pungi rofl.gif rofl.gif

am asteptat in Gara de Nord dupa un Meci memorabil Steaua-Rapid , din UEFA , si pana a venit trenul cred ca as fii putut sa dau jos vopseaua de pe jumatate Bucurestiul cu cat diluant aveau unii din gara rofl.gif
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Dec 4 2008 10:03am
Quote (spyzimbru @ Mon, Dec 1 2008, 12:15am)
Dany vezi ca am fost la gara acu si am intrebat la informatii si au zis ca nu este tren la 2 dimineata ! Si cel mai apropiat tren la ora aia este la 6:36 sau 55 nu mai stiu !! smile.gif


Ms mult.
Chiar nu ma gandeam sa treci la gara.
Asta este stau in gara si eu si beau o bere singur ma inbat pe acolo rofl.gif
Go Back To Romanian Topic List
123Next
Add Reply New Topic New Poll