d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Romaniaaa > Mie Dor :d
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 131
Joined: May 6 2008
Gold: 0.00
Warn: 20%
Nov 27 2008 05:13am
Traiesc in America de 2 ani si mi-e dor de casa biggrin.gif tot la fel a ramas?sex/droguri/alcool/ciorditori/mafie? laugh.gif
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Nov 27 2008 05:58am
nu ma, romania e un taram al vietii plicticoase
avem biserici si parcuri si terenuri de fotbal, joaca cate o echipa si la televizor, etc
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 27 2008 10:06am
Nu suntem ciori
Nu stam in corturi
Facem eforturi
Sa ne elevam
Si nu cantam
Pe strazi in Viena la acordeon
Noi nu cersim cu handicapu' la vedere
Sa facem avere
Si nu ghicim viitoru' in palma
In dughene mizere


Noi nu purtam fuste inflorate
Si nu furam din buzunare
Nu emigram in Suedia cu 7 copii sa ne dati ajutoare
Dati vina pe noi din Berlin in Pamplona
De-mi sare voma
Mancamia-ti pula n-o sa gasiti un roman in rulote la Roma


Noi inghetam in sali de clase de la 6-7 ani
6-7 ore pa zi fara caldura, mancare si bani


Avem parinti saraci acasa
Si un lucru e sigur
Ni se cultiva dorinta de a reusi in viata
De unu' singur


Ne confruntam cu legi noi
Date de boi
Danseaza cu noi
Valsu' pulii mele e un pas inainte doi inapoi


Ma pis pe gay
Si nu'i normal
Ca copii mei sa vada
Homosexuali care se ling in gura ostentativ pe strada
E la moda sa fim toleranti da nu re'nviem Sodoma
Va putem trimite bulangii in pachet la Barcelona


Suntem ruda saraca
Deci nu putem fi frati
Mesaj pentru Europa
Cred ca ne confundati


N'avem 7 frati acasa
Mama chiar nu e bolnava
Tata si'a baut rapid cafeaua
Si'a plecat la munca'n graba

Facem facultati
Si dam pe carti ultimu' ban
N'o sa fim vreodata gunoieri la Amsterdam
Vorbim trei limbi si va putem conduce avioanele
Da' nu putem in pula mea socializa cu tomberoanele


Fortam usi inchise
Traim cu vise nepermise
Si muncim legal
Un an pentru un pumn de fise


Baga la cap repede
Crede'ne
Noi nu mancam lebede
Ne respectam, ne rezolvam singuri problemele

Javrele si curvele
-n Madrid va-ngroasa satrele
Noi romanii stam la rand sa umplem teatrele


Votam in scarba
Si e adevarat ca tara e praf pulbere fina
Caci e mai ieftin sa dai banu jos cand cumperi o ruina
Banii pa 10 ani de la UE
Dispar in vile
In strazi inexistente
Si tehnologii inutile


Daca'vem pile bai carnatilor pardon, bai fratilor
Putem cere detalii picante in "Padurea spanzuratilor"


Sunt inofensiv
Da' gandu' meu e criminal

(Timpul s-a scurs pentru aceasta prezentare,
La final trebuie sa precizam ca Romania e o tara in Africa
Noi traim in gauri insalubre sub pamant,
Suntem canibali
Vanam sobolani cu arcu'
N'avem masini, ca ne deplasam prin copaci vopsiti in galben,
Si toate constructiile care le puteti admira
Daca alegeti sa faceti o excursie pe aceste melaguri,
Sunt construite de o civilizatie superioara,
Cu care noi nu avem nicï o legatura.
Va multumim)

acum ai inteles cum sta Romania? wink.gif
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Nov 27 2008 10:08am
Quote (OpTioN1 @ Thu, 27 Nov 2008, 13:13)
Traiesc in America de 2 ani si mi-e dor de casa biggrin.gif tot la fel a ramas?sex/droguri/alcool/ciorditori/mafie? laugh.gif


Dar s-a schimbat vremea
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Nov 27 2008 11:04am
wow
no asa bre Arx-X
hai romania la fotbal !

edit: dau copy la ce a postat Arx-X ca prinde bine candva

This post was edited by the_rest on Nov 27 2008 11:04am
Member
Posts: 7,953
Joined: Jan 12 2008
Gold: 62.19
Nov 27 2008 11:58am
sincer nicaieri nui mai bine k aksa ..dar mai bine e in america smile.gif))
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Nov 27 2008 05:41pm
Dane mi-ai luat vorba...de pe ''tastatura'' smile.gif

Cat despre america sau etc fiecare tara are rolul ei dar normal ca nu e nici unde cum e aksa chiar daca este rau sau cum este.
Member
Posts: 3,968
Joined: Sep 1 2008
Gold: 33.00
Nov 27 2008 07:11pm
Quote (Arx_X @ Thu, Nov 27 2008, 04:06pm)
Nu suntem ciori
Nu stam in corturi
Facem eforturi
Sa ne elevam
Si nu cantam
Pe strazi in Viena la acordeon
Noi nu cersim cu handicapu' la vedere
Sa facem avere
Si nu ghicim viitoru' in palma
In dughene mizere


Noi nu purtam fuste inflorate
Si nu furam din buzunare
Nu emigram in Suedia cu 7 copii sa ne dati ajutoare
Dati vina pe noi din Berlin in Pamplona
De-mi sare voma
Mancamia-ti pula n-o sa gasiti un roman in rulote la Roma


Noi inghetam in sali de clase de la 6-7 ani
6-7 ore pa zi fara caldura, mancare si bani


Avem parinti saraci acasa
Si un lucru e sigur
Ni se cultiva dorinta de a reusi in viata
De unu' singur


Ne confruntam cu legi noi
Date de boi
Danseaza cu noi
Valsu' pulii mele e un pas inainte doi inapoi


Ma pis pe gay
Si nu'i normal
Ca copii mei sa vada
Homosexuali care se ling in gura ostentativ pe strada
E la moda sa fim toleranti da nu re'nviem Sodoma
Va putem trimite bulangii in pachet la Barcelona


Suntem ruda saraca
Deci nu putem fi frati
Mesaj pentru Europa
Cred ca ne confundati


N'avem 7 frati acasa
Mama chiar nu e bolnava
Tata si'a baut rapid cafeaua
Si'a plecat la munca'n graba

Facem facultati
Si dam pe carti ultimu' ban
N'o sa fim vreodata gunoieri la Amsterdam
Vorbim trei limbi si va putem conduce avioanele
Da' nu putem in pula mea socializa cu tomberoanele


Fortam usi inchise
Traim cu vise nepermise
Si muncim legal
Un an pentru un pumn de fise


Baga la cap repede
Crede'ne
Noi nu mancam lebede
Ne respectam, ne rezolvam singuri problemele

Javrele si curvele
-n Madrid va-ngroasa satrele
Noi romanii stam la rand sa umplem teatrele


Votam in scarba
Si e adevarat ca tara e praf pulbere fina
Caci e mai ieftin sa dai banu jos cand cumperi o ruina
Banii pa 10 ani de la UE
Dispar in vile
In strazi inexistente
Si tehnologii inutile


Daca'vem pile bai carnatilor pardon, bai fratilor
Putem cere detalii picante in "Padurea spanzuratilor"


Sunt inofensiv
Da' gandu' meu e criminal

(Timpul s-a scurs pentru aceasta prezentare,
La final trebuie sa precizam ca Romania e o tara in Africa
Noi traim in gauri insalubre sub pamant,
Suntem canibali
Vanam sobolani cu arcu'
N'avem masini, ca ne deplasam prin copaci vopsiti in galben,
Si toate constructiile care le puteti admira
Daca alegeti sa faceti o excursie pe aceste melaguri,
Sunt construite de o civilizatie superioara,
Cu care noi nu avem nicï o legatura.
Va multumim)

acum ai inteles cum sta Romania? wink.gif



Vouch biggrin.gif
Member
Posts: 9,906
Joined: Nov 12 2005
Gold: 2,491.91
Nov 28 2008 07:45am

ce sa cauti in ro ??
uglystupid1.gif stai acolo ca stai bine
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Nov 28 2008 10:12am
Quote (OpTioN1 @ Thu, 27 Nov 2008, 13:13)
Traiesc in America de 2 ani si mi-e dor de casa biggrin.gif tot la fel a ramas?sex/droguri/alcool/ciorditori/mafie? laugh.gif


aceleasi chestii uzuale si la ordinea zilei ! smile.gif
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll