Quote (rusclaudiualin @ Wed, Sep 10 2008, 10:40pm)
nici gand sfarsitul lumii. Pe mine altceva ma intriga. Daca experimentul reuseste si este dovedita teoria se vor darama toate podurile societatii trecutului si se va creea apocalipsa de maine.
Asta ar dovedi ca toate religiile nu isi au rostul, fiecare edificiu crestin isi va gasi golul.
De ce spun apocalipsa de maine? Pentru ca oamenii au crescut intotdeauna dupa un principiu al creatiei zeiesti. Daca se dovedeste ca Dumnezeu a fost doar un concept unde or sa fie poruncile?
de ce sa iubesc pe aproapele meu? de ce sa nu fur? de ce sa nu ucid? intelegeti?
se va creea prilejul distrugerii umane... prin evolutia la o societate udne disciplina nu isi are rostul.
Crezi ca ar dezvalui secretul asta?nu cred ca ar face asa ceva ca stie ce se poate intampla si nu ii vor lasa ''Cei De Sus'' cum ar fii..Papa