daca ai schimbat doar compul si nu sala atunci tot iti vei lua ban.
1 sala are cel mai probabil 1 singur ip real si restul virtuale, iar jsp il vede doar pe cel real, ceea ce inseamna ca indiferent de computerul la care stai tot acelasi ip il vede jsp.