d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Ce Parere Aveti... > Merita Sau Nu?
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Aug 4 2008 01:27pm
Luna viitoare vreu sa iau masina A4 cu kit de S-Line si nush ce sa fac sincer eu cand o vad inebunesc...Astept niste sugesti...poate stiti mai multe despre masini.
Stats's : tongue.gif
Audi A4 S-Line
An: 10/2004
Combustibil: Benzinar
Potenta: 170 Cai
Culare : Rosu Inchis Metalizat
Cutie Viteza: Manual in 6 Trepte
Motor: 2.4i
Usi: 3..(norlmal daca e cabriolet tongue.gif )
Locuri: 4
Pret :21.000 E
Stiu ca si alti au zis ca e cam scumpa ca merita din Gemania dar m-am interast..era un model 2003 aproape exact ca asta la 17.000 E dar sa pui transcrierea 2000-3000 E,Verificarea Tehnica si toate celalte tot acolo ajung..


Aici ceva Pics:







http://img182.imageshack.us/img182/6673/audia4sline4xa9.jpg

http://img183.imageshack.us/img183/3618/audisline5oo8.jpg

http://img182.imageshack.us/img182/708/audia4sline6ap5.jpg

This post was edited by DanyTheDog on Aug 4 2008 01:31pm
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Aug 4 2008 03:37pm
parerea mea, nu e chiar asa scumpa, acum depinde si de extr-dotari dar totusi mi se pare rezonabil
e un cabriolet si trage si la $

eu zic ca daca iti place merita wink.gif

si s-o stapanesti sanatos daca decizi s-o cumperi
Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Aug 4 2008 04:18pm
Quote (Arx_X @ Mon, 4 Aug 2008, 22:37)
parerea mea, nu e chiar asa scumpa, acum depinde si de extr-dotari dar totusi mi se pare rezonabil
e un cabriolet si trage si la $

eu zic ca daca iti place merita wink.gif

si s-o stapanesti sanatos daca decizi  s-o cumperi



100% de acord. Plus , e chiar sexy. smile.gif
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Aug 4 2008 04:39pm
Quote (napsterz0r @ Tue, Aug 5 2008, 12:18am)
100% de acord. Plus , e chiar sexy. smile.gif


Stiu ca e sexy...am pus eu ochii pe ea nu de alta si rosul ala e super ^^
Saptamana asta ma duc sa o vad asa real cum arata ca na stii cum is cu pozele...photoshop'ed etc etc ^^

Quote (Arx_X @ Mon, Aug 4 2008, 11:37pm)
parerea mea, nu e chiar asa scumpa, acum depinde si de extr-dotari dar totusi mi se pare rezonabil
e un cabriolet si trage si la $

eu zic ca daca iti place merita wink.gif

si s-o stapanesti sanatos daca decizi  s-o cumperi


nici mie nu mi sa parut scupa,tot ce am vazut a4 cabriolet e de 27.000 Euro pe aici si mam si mirat ca o da la pretul asta si mai ales ca arata bine, motor rezonabil si are si putini km 61.000 eu zic ca is putini in 4 ani vine cam 15.000 pe an si cam 1.300 pe luna! care 1300 ii poti face in 1-2 saptamani, se vede ca e intretinuta si nu e asa uzata.
eu is decis sa o iau si ms mult wink.gif
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Aug 4 2008 04:51pm
pai este chiar sexy
vreau si eu blink.gif

This post was edited by DyCa4EveR on Aug 4 2008 04:52pm
Member
Posts: 2
Joined: Jan 7 2007
Gold: 30.30
Aug 4 2008 05:41pm
Gandeste-te cat de des o sa folosesti masina fara acoperis.
Parerea mea e ca merita varianta hard_top.
Oricum e placuta la vedere. Vezi daca merita sa investeti 21k in o masina.
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Aug 4 2008 05:53pm
Quote (Jack_Sparrow_esq @ Tue, Aug 5 2008, 01:41am)
Gandeste-te cat de des o sa folosesti masina fara acoperis.
Parerea mea e ca merita varianta hard_top.
Oricum e placuta la vedere. Vezi daca merita sa investeti 21k in o masina.


Sincer merita...aici cel putin unde stau eu in Spania iarna sunt minim 20Grade deci sa zic ca 9 luni pe an sigur poate fi decapotabila si sincer merita investitia
Member
Posts: 523
Joined: Jul 31 2004
Gold: 3.00
Aug 6 2008 02:18am
<DIV class=quote1>Quote (Jack_Sparrow_esq @ Mon, Aug 4 2008, 11:41pm)</DIV>
<DIV class=quote2><!--QuoteEBegin-->Gandeste-te cat de des o sa folosesti masina fara acoperis.
Parerea mea e ca merita varianta hard_top.
Oricum e placuta la vedere. Vezi daca merita sa investeti 21k in o masina.[/QUOTE]

Hard top la audi A4 cabrio??? blink.gif

Nu am vazut asta pana acuma...dupa cat stiu eu Audi au numai soft top nu hard top smile.gif Este si politica lor cu soft top smile.gif

@ DannyThe Dog - Masina arata nice:) Cati km are? Mi se pare putin scumputza la 21000 de euro din 2004:) Mai ales poti sa iei noua la pretul de 28000 de euroa pproximativ! Cu S-line pe ea dar cu motor de 1.8T (se poate tuna motorul mai usor). Oricum A4 o sa fie inlocuit de A5 Cabrio la anul! Nu o sa se mai faca dupa cat stiu eu!

Audi au masina bune! Si eu astept A5 care trebuie sa vina la sfarsitul lui septembrie! smile.gif

/Dec devil.gif

This post was edited by Decebalux on Aug 6 2008 02:22am
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Aug 6 2008 12:16pm
[QUOTE=Decebalux,Wed, Aug 6 2008, 10:18am]<DIV class=quote1>Quote (Jack_Sparrow_esq @ Mon, Aug 4 2008, 11:41pm)</DIV>
<DIV class=quote2><!--QuoteEBegin-->Gandeste-te cat de des o sa folosesti masina fara acoperis.
Parerea mea e ca merita varianta hard_top.
Oricum e placuta la vedere. Vezi daca merita sa investeti 21k in o masina.[/QUOTE]

Hard top la audi A4 cabrio??? blink.gif

Nu am vazut asta pana acuma...dupa cat stiu eu Audi au numai soft top nu hard top smile.gif Este si politica lor cu soft top smile.gif

@ DannyThe Dog - Masina arata nice:) Cati km are? Mi se pare putin scumputza la 21000 de euro din 2004:) Mai ales poti sa iei noua la pretul de 28000 de euroa pproximativ! Cu S-line pe ea dar cu motor de 1.8T (se poate tuna motorul mai usor). Oricum A4 o sa fie inlocuit de A5 Cabrio la anul! Nu o sa se mai faca dupa cat stiu eu!

Audi au masina bune! Si eu astept A5 care trebuie sa vina la sfarsitul lui septembrie! smile.gif

/Dec devil.gif[/QUOTE]

masina are decat 61.000 km e foarte putin in 4 ani si orcinum are motor 2.4i 170 cai+ ca ii mai pui un cip de 30 cai e de ajuns, is curios doar cat consuma ca daca consuma mult nu are rost sincer...
Member
Posts: 523
Joined: Jul 31 2004
Gold: 3.00
Aug 8 2008 03:34am
Motor de 2.4i cu 170 de cai mi se pare cam putini caluti caluti pt capacitatea asta dar motorul in acest Audi face parte din generatie veche de motoare pt A4.

Eu ce stiu este ca motoarele TFSI sau motoarele sare sunt Turbo sunt mai usor de tunat prin chip electronic.

Consumul nu cred eu ca creste oricum prea mult! Dar sunt convins ca in oras unde este trafic gretutz mo sa-ti consume in jur de 10 la suta sigur! Daca stai si in Buc mai mult biggrin.gif

Nu are km multi masina! A mers putin cu ea! Inseamna ca este ingrijita bine si cred ca merita pretul! Dar tu decizi asta! Fa o proba cu ea si vezi cum te simti la volan biggrin.gif!

/Dec devil.gif

This post was edited by Decebalux on Aug 8 2008 03:35am
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll