d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Euro 2008 > Pareri , Prognosticuri
1238Next
Add Reply New Topic New Poll
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jun 7 2008 06:46am
As aprecia daca mods nu ar avea motive sa inchida topicul(adik FARA injuraturi flaming/back-flaming , "recrutare" de membrii ai familiei pt diferite "activitati" )

Ar fii interesant sa facem ceva prognosticuri legate de euro 2008 , nu doar legate de grupa noastra, ci in general

pentru inceput,

Group A
*Czech Republic
* Portugal
* Switzerland
* Turkey

Grupa B
*Austria
* Croatia
* Germany
* Poland

Group C
*France
* Italy
* Netherlands
* Romania

Group D
*Greece
* Russia
* Spain
* Sweden
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Jun 7 2008 07:23am
1 Victorie
2 Egaluri
1 Infrangere

Asta e parerea mea huh.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jun 7 2008 07:56am
Quote (DyCa4EveR @ Sat, 7 Jun 2008, 16:23)
1 Victorie
2 Egaluri
1 Infrangere

Asta e parerea mea huh.gif


unde ???
in grupe fiecare echipa joaca 3 meciuri, tu zici ca iesim din grupe, adica facem acolo 1 victorie si 2 egaluri , si ca pierdem in sferturi ???

cat despre pronosticuri as zice asa:
italia sau spania castiga, poate portugalia .

cat despre noi sper sa trecem de grupe cu italienii. putem sa-i batem pe francezi, nu sunt asa de rai/urati.

iar azi: cehia si portugalia vor bate
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Jun 7 2008 08:17am
Da ,
E bine dak iesim din grupe da 100% pierdem in sferturi rofl.gif
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jun 7 2008 08:55am
Quote (DyCa4EveR @ Sat, Jun 7 2008, 05:17pm)
Da ,
E bine dak iesim din grupe da 100% pierdem in sferturi rofl.gif


ma indoiesc..
Razvan, sincer cred ca echipa care e mai lucida din grupa noastra ia euro anul asta..dar asta e parerea mea
Portugalia are ea vedetele ei "pe val" dar sa nu uitam ca o echipa nu e din 2-3 oameni
ce..noi nu am avut un Mutu si Chivu ani astia? si ce-am facut..nimic

sincer acum nationala pare ceva mai inchegata..daca trecem de grupe trecem si de sferturi zic eu
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
Jun 7 2008 09:14am
sa vedem...biggrin.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jun 8 2008 02:18am
conteaza si antrenorul foarte mult. vezi porto de acum cativa ani cand lua uefa si cl in ani consecutivi. jucatori nu aveau cine stie ce, si totusi castigau.
e vorba de tactica folosita. sau alt exemplu: grecia.
cat despre noi, daca nea piti gandeste el o tactica acolo sa batem pe fracenzi/olandezi si sa nu pierdem cu italienii atunci avem sanse. cat despre sferturi acolo am intalni spania / suedia/ grecia /rusia , nici una dintre ele nu cred ca sperie mai mult decat ce avem noi in grupe. deci ar fi sanse mai mari sa trecem si de alea. iar in semifinale am da cred ca de cealalta echipa care ar trece din grupa noastra si acolo ar fi buba. oricum mai e mult pana departe.

azi: germania si croatia vor castiga, la mai mult de 1 gol diferenta.
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jun 8 2008 11:32am
Quote (MrDjBthu @ Sun, 8 Jun 2008, 10:18)
conteaza si antrenorul foarte mult. vezi porto de acum cativa ani cand lua uefa si cl in ani consecutivi. jucatori nu aveau cine stie ce, si totusi castigau.
e vorba de tactica folosita. sau alt exemplu: grecia.
cat despre noi, daca nea piti gandeste el o tactica acolo sa batem pe fracenzi/olandezi si sa nu pierdem cu italienii atunci avem sanse. cat despre sferturi acolo am intalni spania / suedia/ grecia /rusia , nici una dintre ele nu cred ca sperie mai mult decat ce avem noi in grupe. deci ar fi sanse mai mari sa trecem si de alea. iar in semifinale am da cred ca de cealalta echipa care ar trece din grupa noastra si acolo ar fi buba. oricum mai e mult pana departe.

azi: germania si croatia vor castiga, la mai mult de 1 gol diferenta.


o gandire prozaica m`ar indemna sa iezclam : Mama Homida, personaj ludic..

ntz ntz ntz
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Jun 8 2008 11:43am
io zic ca sigur trecem de grup . ramane de vazut cum ne descurcam dupa ce scapam de greu smile.gif))))
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
Jun 8 2008 01:53pm
Personal cred ca ne farama toate echipele. O sa fie ca la Euro '96 parca, cand nu am trecut de grupe. Ar fi bine sa ma insel. smile.gif
Go Back To Romanian Topic List
1238Next
Add Reply New Topic New Poll