d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Preferinte
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,241
Joined: Nov 6 2005
Gold: 53,809.25
Jun 5 2008 02:28pm
Pentru cei care au televizor acasa ( cred ca cel putin toti romanii de pe jsp au asa ceva acasa.. ):
Care este serialul vostru preferat ? ( daca va uitati la seriale, daca aveti timp de ele dupa munca, etc )
Care este filmul vostru preferat ?
Care este emisiunea voastra preferata ?

Ele pot fi de oriunde, nu doar din Romania, din orice perioada, nu doar cele recente, dar pun doua conditii :
1. o singura preferinta pt fiecare intrebare
2. sa motivati alegerea facuta

P.S. : n-as vrea ca topicul asta sa se transforme intr-un flame war sau competitie care pune mai multe youtubes.
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Jun 5 2008 02:32pm
Quote (Alexandru @ Thu, Jun 5 2008, 10:28pm)
Pentru cei care au televizor acasa ( cred ca cel putin toti romanii de pe jsp au asa ceva acasa.. ):
Care este serialul vostru preferat ? ( daca va uitati la seriale, daca aveti timp de ele dupa munca, etc )
Care este filmul vostru preferat ?
Care este emisiunea voastra preferata ?

Ele pot fi de oriunde, nu doar din Romania, din orice perioada, nu doar cele recente, dar pun doua conditii :
1. o singura preferinta pt fiecare intrebare
2. sa motivati alegerea facuta

P.S. : n-as vrea ca topicul asta sa se transforme intr-un flame war sau competitie care pune mai multe youtubes.


1. Nu prea ma uit la TV. Dar mia placut Inima De Tigan ^^
2. Film preferat = Jumper
3. Mondenii.
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jun 5 2008 02:35pm
Serial - era unu` cu niste doctori chirurgi fain, si CSI merge...

Film - godfather

Emisiune - apropo cred ca`i zice cu andi moisescu.
Member
Posts: 43,241
Joined: Nov 6 2005
Gold: 53,809.25
Jun 5 2008 02:46pm
Quote (B4al @ Thu, 5 Jun 2008, 23:35)
Serial - era unu` cu niste doctori chirurgi fain, si CSI merge...

Film - godfather

Emisiune - apropo cred ca`i zice cu andi moisescu.


Cu doctori..daca e vechi, poate Mash 4077 ? Am vazut toate episoadele cand il dadeau pe Prima cu ceva timp in urma.
Cu doctori mai noi ar fi Scrubs, Dr.House ( Asta e preferatul meu momentan, dar s-a terminat sezonul din ce-am vazut pe AXN ), inca un serial cu un tip chelios tot pe AXN, (dar i-am uitat numele pt ca nu mi-a placut de la inceput ).
CSI e tare, dar mi se pare ca se prostesc cu fiecare oras adaugat ( aka serie noua ) Primul in schimb era foarte bun. Parerea mea biggrin.gif
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jun 5 2008 03:00pm
Quote (Alexandru @ Thu, 5 Jun 2008, 22:46)
Cu doctori..daca e vechi, poate Mash 4077 ? Am vazut toate episoadele cand il dadeau pe Prima cu ceva timp in urma.
Cu doctori mai noi ar fi Scrubs, Dr.House ( Asta e preferatul meu momentan, dar s-a terminat sezonul din ce-am vazut pe AXN ), inca un serial cu un tip chelios tot pe AXN, (dar i-am uitat numele pt ca nu mi-a placut de la inceput ).
CSI e tare, dar mi se pare ca se prostesc cu fiecare oras adaugat ( aka serie noua ) Primul in schimb era foarte bun. Parerea mea biggrin.gif


Mash a fost delicios la momentu` respectiv.

Io faceeam totsi referire la un filmulet c`o clinica de chirurgie plastica si fel de feluri de situatii haioase totusi. Inca lapsus la capitolu` nume :>
Member
Posts: 43,241
Joined: Nov 6 2005
Gold: 53,809.25
Jun 5 2008 03:09pm
Cred ca stiu, era pe pro tv acum ceva timp.. Prietenie pe muchie de cutit ?
Daca nu, tot cu doctori mai e ER ( vechiul serial ) si Grey's Anatomy.
/e Astept si raspunsurile altor romani smile.gif

This post was edited by Alexandru on Jun 5 2008 03:10pm
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jun 5 2008 03:14pm
Quote (Alexandru @ Thu, 5 Jun 2008, 23:09)
Cred ca stiu, era pe pro tv acum ceva timp.. Prietenie pe muchie de cutit ?
Daca nu, tot cu doctori mai e ER ( vechiul serial ) si Grey's Anatomy.
/e Astept si raspunsurile altor romani smile.gif


bingo :>
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
Jun 5 2008 11:27pm
Sa zicem:
1. X-Files, Seinfeld (dap, sunt vechi dar dupa cele noi nu prea ma omor);
2. Casablanca, Great expectations, The rock;
3. Teleenciclopedia (rofl).
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Jun 6 2008 01:22am
la momentul actual,
1: Bones (cam singurul la care ma uit acuma , chit ca ma cam uitam la toate serialele ce incepeau la 11-12 seara)
2: Greeen mile
3: American Chopper .. OCC tongue.gif



si .. howdy Tibi smile.gif

This post was edited by Taiko on Jun 6 2008 01:23am
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jun 6 2008 03:03am
Quote (B4al @ Fri, 6 Jun 2008, 00:00)
Mash a fost delicios la momentu` respectiv.

Io faceeam totsi referire la un filmulet c`o clinica de chirurgie plastica si fel de feluri de situatii haioase totusi. Inca lapsus la capitolu` nume :>


inca mai e la pro tv, au bagat serie noua acuma.
nip tuck e numele in engleza.
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll