d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Adevarat ! Dar Adevarul Doare.... > Doare....
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
May 25 2008 04:12pm
Member
Posts: 8,009
Joined: Apr 13 2007
Gold: 0.00
May 26 2008 12:11am
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 465.15
May 26 2008 12:31am
Trist.

Sper sa nu fie de prost augur si faptul ca am decis acum ceva timp sa ma implic in administratie si politica...

Cert este ca nu ai cum sa satisfaci nevoile cetatenilor niciodata pentru ca o data ce ai ai facut un lucru bun pentru ei, ei vor ceva mai bun si tot asa.

Atata timp cat patrimoniul guverneaza lumea coruptia este inevitabil intalnita oriunde.

Acolo unde exista o mare disproportionalitate intre clasele sociale exista si mari neajunsuri, exista si saracie, exista si mizerie.

Lumea nu se poate schimba cu ajutorul unui singur om, dar nici cun ajutorul unei grupari de oameni care ne guverneaza prin prisma unei politici distincte. Unul e de la PD-L altul de la PSD,celalat de la PNL, fiecare cu propriile idei si uneori propriile interese de grup ( grupurile de interese ). Momentan nu exista solutie pentru astfel de lucruri si o stim cu totii asta. Promisiuni sunt peste tot, iar noi alegem raul cel mai "bun" . Singurul lucru de care sunt cert este ca toate ramurile societatii se leaga iar daca omiti una poate periclita altele. Un lucru e cert. La noi in Romania se pune mult prea multa importanta pe dezvoltarea infrastructurii si industriei ( economica ) cand cred ca cel mai important lucru in Romania il reprezinta insusi omul si sanatatea.

This post was edited by rusclaudiualin on May 26 2008 12:32am
Member
Posts: 7,956
Joined: Sep 15 2006
Gold: 0.50
May 26 2008 12:59am
Romania biggrin.gif
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
May 26 2008 01:09am
Quote (rusclaudiualin @ Mon, May 26 2008, 08:31am)
Trist.

Sper sa nu fie de prost augur si faptul ca am decis acum ceva timp sa ma implic in administratie si politica...

Cert este ca nu ai cum sa satisfaci nevoile cetatenilor niciodata pentru ca o data ce ai ai facut un lucru bun pentru ei, ei vor ceva mai bun si tot asa.

Atata timp cat patrimoniul guverneaza lumea coruptia este inevitabil intalnita oriunde.

Acolo unde exista o mare disproportionalitate intre clasele sociale exista si mari neajunsuri, exista si saracie, exista si mizerie.

Lumea nu se poate schimba cu ajutorul unui singur om, dar nici cun ajutorul unei grupari de oameni care ne guverneaza prin prisma unei politici distincte. Unul e de la PD-L altul de la PSD,celalat de la PNL, fiecare cu propriile idei si uneori propriile interese de grup ( grupurile de interese ). Momentan nu exista solutie pentru astfel de lucruri si o stim cu totii asta. Promisiuni sunt peste tot, iar noi alegem raul cel mai "bun" . Singurul lucru de care sunt cert este ca toate ramurile societatii se leaga iar daca omiti una poate periclita altele. Un lucru e cert. La noi in Romania se pune mult prea multa importanta pe dezvoltarea infrastructurii si industriei ( economica ) cand cred ca cel mai important lucru in Romania il reprezinta insusi omul si sanatatea.


Nu ma chinuiam atat sa scriu -.- rofl.gif
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
May 26 2008 05:02am
Quote (rusclaudiualin @ Mon, 26 May 2008, 09:31)
Trist.

Sper sa nu fie de prost augur si faptul ca am decis acum ceva timp sa ma implic in administratie si politica...

Cert este ca nu ai cum sa satisfaci nevoile cetatenilor niciodata pentru ca o data ce ai ai facut un lucru bun pentru ei, ei vor ceva mai bun si tot asa.

Atata timp cat patrimoniul guverneaza lumea coruptia este inevitabil intalnita oriunde.

Acolo unde exista o mare disproportionalitate intre clasele sociale exista si mari neajunsuri, exista si saracie, exista si mizerie.

Lumea nu se poate schimba cu ajutorul unui singur om, dar nici cun ajutorul unei grupari de oameni care ne guverneaza prin prisma unei politici distincte. Unul e de la PD-L altul de la PSD,celalat de la PNL, fiecare cu propriile idei si uneori propriile interese de grup ( grupurile de interese ). Momentan nu exista solutie pentru astfel de lucruri si o stim cu totii asta. Promisiuni sunt peste tot, iar noi alegem raul cel mai "bun" . Singurul lucru de care sunt cert este ca toate ramurile societatii se leaga iar daca omiti una poate periclita altele. Un lucru e cert. La noi in Romania se pune mult prea multa importanta pe dezvoltarea infrastructurii si industriei ( economica ) cand cred ca cel mai important lucru in Romania il reprezinta insusi omul si sanatatea.


Parlamentarii si deputatii o sa fie la fel tot timpu wink.gif
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
May 26 2008 06:21am
ma mai gandesc daca ma duc sa votez duminica cry3.gif
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 465.15
May 26 2008 06:54am
Quote (kelz0 @ Mon, 26 May 2008, 14:21)
ma mai gandesc daca ma duc sa votez duminica cry3.gif


E mai rau sa nu iti spui cuvantul decat sa ignori votul. Daca 10 mil de romani fac ca tine tot un nesimtit o sa te conduca...
Member
Posts: 135
Joined: May 21 2008
Gold: 8.75
May 26 2008 07:34am
Quote (kelz0 @ Mon, May 26 2008, 03:21pm)
ma mai gandesc daca ma duc sa votez duminica cry3.gif


Eu sigur ma duc daca nu lucrez smile.gif
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
May 26 2008 08:44am
Quote (rusclaudiualin @ Mon, 26 May 2008, 14:54)
E mai rau sa nu iti spui cuvantul decat sa ignori votul. Daca 10 mil de romani fac ca tine tot un nesimtit o sa te conduca...


ideea e ca in Romania nu se pune problema pe cine sa votam ci daca ne mai ducem la vot !!
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll