d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Mic Ghid Hc > Pt Incepatori
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Feb 23 2008 02:15pm
Vreau sa multumesc prietenei mele Sarah (sa nu te aud iar Razvan sleep.gif ) pt toate informatiile si ajutorul acordat din momentul incare am inceput HCL
Acest mic ghid a fost realizat in totalitate cu ajutorul ei , eu doar am contribuit cu o mica traducere .
Si mi se pare o idee buna sa impartasesc ceea ce am invatat de la ea smile.gif

Va rog sa nu faceti spam aici..nu e topic pt +1

Baal Run in hell mode
Daca nu-ti cunosti foarte bine membrii din party ...e o idee buna sa-ti intemeiezi propriul party , nu e recomandat sa folosesti public baal runs... daca nu ai cu cine porni noul party pt baal runs , incearca sa-ti gasesti oameni de incredere.

Baal Run nightmare
Neindicate public, aceleasi motive ca in cazul Hell mode.

Baal runs normal mode
Probabil cele mai sigure(totusi... preferabil party cunoscut) , sincer nu folosim public games , dar in cazul in care va hotarati ...cateva sfaturi generale (valabile in toate dificultatile):

1. Folositi logica ...daca e normal difficulty si apare un lvl 60+ ..sanse mari sa fie pk..deci aveti grija

2. Cand ajungeti in Throne ..un tp up nu strica, in caz de nevoie puteti ajunge rapid si sigur in town , e indicat sa aveti tp ca si hotkey

3. Cand faceti public Baal Runs , folositi low gear ( 3 sox armor/helm cu Perf. Ruby in) , spirit sword..random..orice nu v-ar deranja prea mult sa pierdeti ...

4. Fiti atenti la chars care sunt in joc... spre exemplu : bone necro , bow ama ...
In general , daca cineva sta in spatele vostru cu fata spre portalul unde sta baal , si casteaza , bone spear spre exemplu ...inca nu v-a dat hostile..foarte probabil urmeaza..si stiti ce se intampla..

5. Poate cel mai practic sfat...mai bine "safe than sorry " , daca aveti orice suspiciune care v-ar pune in pericol..e mai bine sa parasiti jocul .

Cele mai potrivite si sigure caractere pentru incepatori sunt casters... si probabil si cele mai ieftine..cu mici exceptii
De asemenea , as vrea sa mentionez ca exista si prostii cu care poti lua pk in town..am patit acum 2-3 zile...
Aveti grija si la Enchant games..multi enchanteri se distreaza facand ravagii prin "astia mici" ...e neplacut si pueril

Sfatul meu..gasiti amici cu care sa jucati , nu folositi public games


Sper sa ajute la ceva acest mic ghid pt incepatorii HC
Pt orice intrebari puteti linistiti sa da-ti un pm..daca nu stiu eu raspunsul(foarte probabil tongue.gif ) am pe cine intreba smile.gif


Thank you Sarah


This post was edited by Arx_X on Feb 23 2008 02:22pm
Member
Posts: 7,956
Joined: Sep 15 2006
Gold: 0.50
Feb 23 2008 02:19pm
Eu am avut un baba 93 de anti-pk si facem baals si cu necunoscuti tongue.gif , numai druizii puteau sa ma omoare smile.gif
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Feb 23 2008 02:22pm
Sticky smile.gif

Foarte Bun Mai Ales Pt Noobi Hopa Adik Incepatori ^^

Sunt Destui Romani Kre Joak HardCore
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Feb 23 2008 05:11pm
Nice nice !!

mie mia murit paladinu sad.gif( 91 !!
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
Feb 23 2008 06:26pm
Really Nice wink.gif
Member
Posts: 5,812
Joined: Oct 6 2007
Gold: 121.00
Feb 23 2008 06:54pm
Quote (kelz0 @ Sun, 24 Feb 2008, 02:26)
Really Nice wink.gif


Ai grija la ench games Kelzo ! Da-i 2-3 sfaturi Dan tongue.gif
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
Feb 24 2008 03:53am
Quote (Rusu @ Sun, Feb 24 2008, 12:54am)
Ai grija la ench games Kelzo ! Da-i 2-3 sfaturi Dan tongue.gif


stfu pls biggrin.gif
Member
Posts: 7,956
Joined: Sep 15 2006
Gold: 0.50
Feb 24 2008 11:23am
Quote (kelz0 @ Sun, Feb 24 2008, 10:53am)
stfu pls biggrin.gif


kelzo !
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Feb 24 2008 07:41pm
va rog inca o data.... postati daca aveti intrebari sau ceva nedumeriri..si ..fara injuraturi..k suntem oameni
Member
Posts: 3,294
Joined: Oct 3 2005
Gold: 6,903.25
Feb 24 2008 08:12pm
Quote (kelz0 @ Sun, Feb 24 2008, 09:53am)
stfu pls biggrin.gif


Hahhaha =)) foarte nice guideul ... smile.gif pt aia care se apuca de hc de pe soft ...

This post was edited by HexN on Feb 24 2008 08:13pm
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll