update la windows..daca ai licenta la el, daca nu , nu face k iti musca pc-ul ..e nasol
cat despre net, nu ai nevoie d drivere

, in momentul in care instalezi win , face el automat un check pt partea d network si tot ce trebuie , eventual o sa introduci tu setarile de la provider (in cazul in care ai ip static) ...
drivere pt fiecae componenta, e usor daca stii marca si modelul , exista google, sau mai indicat , sa nu ai parte de trojan sau ceva prostii , direct d p site-ul producatorului
bafta