d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Am Si Eu O Problema Cu Imprimanta ... > Se Pricepe Cineva ?
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 18 2008 03:08am
Nu stiu care e problema ... cand vreau sa scot ceva imi apare un mesaj - cum ca cartusul color este gol sau nu poate fi recunoscut nivelul de cerneala(tus) ...
Tocmai am reincarcat cartusele si nu se pune problema sa fie goale , dar nu pot sa imi dau seama ce are huh.gif
Am incercat sa trag cu un singur casrtus , fie negru , fie color , dar nu merge sad.gif

Daca aveti vreo idee , o sugestie postati aici smile.gif ms frumos biggrin.gif
Member
Posts: 1,728
Joined: Dec 14 2007
Gold: 0.00
Jan 18 2008 03:13am
iati alta smile.gif
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Jan 18 2008 03:15am
nush krek nu face atingere ^^ k ma masina ^^ k sunt niste circuite am avut si eu problema asta ...
am rezolvato wub.gif iam dat in cap rofl.gif cu ciocanu laugh.gif
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 18 2008 03:19am
Quote (DaEyE @ Fri, Jan 18 2008, 09:13am)
iati alta smile.gif


Nu de astfel de raspunsuri aveam nevoie wink.gif
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 18 2008 03:47am

ask for help at a nearby printer service.
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jan 18 2008 03:56am
nu..niciuna din variantele de mai sus , partial corecte

ideea e ,k la refilling , ti-au stricat aia cartusul
dupa cum zicea cineva, sunt nistecontacte foarte sensibile..dak s-au dus..pa pa
local printer service..ii scot p aialalti si zic k e imprimanta d vina dry.gif
ciocanul..nici vorba ,suntem romani , dar nici chiar asa

singura solutie imo ramane ..cartuse noi, care in unele cazuri sunt mai scumpe decat o imprimanta (ex , hp )

am avut si eu problema asta..si decat sa dau 2.6 mil rol p 2 cartuse..mai bine am mai pus ceva si am luat alta noua biggrin.gif

bafta
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 18 2008 04:19am
Quote (Arx_X @ Fri, Jan 18 2008, 09:56am)
nu..niciuna din variantele de mai sus , partial corecte

ideea e ,k la refilling , ti-au stricat aia cartusul
dupa cum zicea cineva, sunt nistecontacte foarte sensibile..dak s-au dus..pa pa
local printer service..ii scot p aialalti si zic k e imprimanta d vina dry.gif
ciocanul..nici vorba ,suntem romani , dar nici chiar asa

singura solutie imo ramane ..cartuse noi, care in unele cazuri sunt mai scumpe decat o imprimanta (ex , hp )

am avut si eu problema asta..si decat sa dau 2.6 mil rol p 2 cartuse..mai bine am mai pus ceva si am luat alta noua biggrin.gif

bafta


Ms smile.gif Asta e un raspuns pe care il asteptam .
Inseamna ca treb cumparate alte cartuse ... dar merge sa cumperi doar unul ? este posibil sa cumperi doar color ?
Eu am imprimanta Canon iP 1600 , nu e cine stie ce , si nu cred sa fie asa scump un cartus tongue.gif cel putin asa sper smile.gif
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Jan 18 2008 05:04am
daca e inkjet sunt scumpe
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 18 2008 05:24am
Quote (Serj_Tankian @ Fri, Jan 18 2008, 11:04am)
daca e inkjet sunt scumpe


Cred ca inkjet ... nu sunt sigur huh.gif
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jan 18 2008 08:18am
da`i un align printer cartdige

Si apoi un reset. Si ar trebui sa mearga.
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll