d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Joculet: Rezolva Ghicitoarea! > Te Crezi Istet?
123Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Nov 11 2007 11:09pm
O mica descriere:


se posteaza ghicitori, la care jucatorii trebuie sa raspunda in maxim 24 de ore. La epuizarea timpului, cel care a postat ghicitoarea va oferi raspunsul corect. Daca intre timp cineva posteaza raspunsul corect , va continua jocul cu o alta ghicitoare, doar dupa ce are confirmarea ca raspunsul e corect.


Si un mic Regulament:



:: Pt cel care posteaza ghicitoarea ::


-sa mentzioneze cand s-a raspuns corect sau gresit la ghicitoarea lui;
-poate oferi daca doreshte un singur hint legat de ghicitoare , doar dupa 12 ore de la postare;
-in cazul in care dupa 24h nu se raspunde corect , sa continue jocul postand alta intrebare;




:: Pt cel care crede ca are un raspuns la ghicitoare ::


-cand posteaza raspunsul sa faca quote la ghicitoare pt ca ceilaltzi useri sa poata urmari mai rapid desfasurarea jocului. (ultima ghicitoare)
-are dreptul la maxim 2 reply-uri pt fiecare ghicitoare; (hint+raspuns)
-are dreptul de a cere un hint
-va continua jocul postand alta ghicitoare doar cand cel care a pus intrebarea confirma raspunsul corect;
-daca cel care a gasit solutia corecta la ghicitoareal anteriora nu posteaza una noua in decurs de 24 de ore, are dreptul sa o faca oricine.



Va rog respectati regulamentul.. si nu faceti spam aiurea..

Ghicitoare:

Mai puternic decat un zeu,
Mai rau decat Satana.
Oamenii bogati ma vor,
Oamenii Saraci ma au.
Si cand ma mananci mori.
Cine sunt?


This post was edited by napsterz0r on Nov 11 2007 11:19pm
Member
Posts: 8,422
Joined: Oct 9 2005
Gold: 6,948.85
Nov 12 2007 12:27am
nu sunt chiar asa istet...
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 12 2007 03:06am
Quote (napsterz0r @ Mon, Nov 12 2007, 05:09am)
[center]

[color=green]Mai puternic decat un zeu,
Mai rau decat Satana.
Oamenii bogati ma vor,
Oamenii Saraci ma au.
Si cand ma mananci mori.
Cine sunt?


simplu...esti [B]NIMIC
biggrin.gif
(nimik nu e mai puternic decat un zeu , mai rau decat Satana ..samd tongue.gif )

This post was edited by Arx_X on Nov 12 2007 03:07am
Banned
Posts: 1,105
Joined: Jul 25 2006
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 10%
Nov 12 2007 04:19am
Quote (Arx_X @ Mon, Nov 12 2007, 09:06am)
simplu...esti [B]NIMIC</B> biggrin.gif
(nimik nu e mai puternic decat un zeu , mai rau decat Satana ..samd tongue.gif )


exact
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 12 2007 05:21am
Quote (napsterz0r @ Mon, 12 Nov 2007, 07:09)
O mica descriere:


se posteaza ghicitori, la care jucatorii trebuie sa raspunda in maxim 24 de ore. La epuizarea timpului, cel care a postat ghicitoarea va oferi raspunsul corect. Daca intre timp cineva posteaza raspunsul corect , va continua jocul cu o alta ghicitoare, doar dupa ce are confirmarea ca raspunsul e corect.


Si un mic Regulament:



:: Pt cel care posteaza ghicitoarea ::


-sa mentzioneze cand s-a raspuns corect sau gresit la ghicitoarea lui;
-poate oferi daca doreshte un singur hint legat de ghicitoare , doar dupa 12 ore de la postare;
-in cazul in care dupa 24h nu se raspunde corect , sa continue jocul postand alta intrebare;




:: Pt cel care crede ca are un raspuns la ghicitoare ::


-cand posteaza raspunsul sa faca quote la ghicitoare pt ca ceilaltzi useri sa poata urmari mai rapid desfasurarea jocului. (ultima ghicitoare)
-are dreptul la maxim 2 reply-uri pt fiecare ghicitoare; (hint+raspuns)
-are dreptul de a cere un hint
-va continua jocul postand alta ghicitoare doar cand cel care a pus intrebarea confirma raspunsul corect;
-daca cel care a gasit solutia corecta la ghicitoareal anteriora nu posteaza una noua in decurs de 24 de ore, are dreptul sa o faca oricine.



Va rog respectati regulamentul.. si nu faceti spam aiurea..

Ghicitoare:

Mai puternic decat un zeu,
Mai rau decat Satana.
Oamenii bogati ma vor,
Oamenii Saraci ma au.
Si cand ma mananci mori.
Cine sunt?


boule!!
ai auzit de google ?? dai search la "mai puternic decat un zeu" si a doua chestie care iti apare e asta :
http://www.linkmania.ro/forums/lofiversion/index.php/t77318-250.html
pe la mijlocul paginii un post de "Adi B." si raspuns de "Grim"
tongue.gif
fail ^^
h3h3h3h3h3
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 12 2007 05:39am
da..ai dreptate Razvan..e cel mai simplu ...da dak tot esti asa bazat..ia incearca asta wink.gif

http://www.gearandclip.com/games/levelgame.swf

eu am ajuns la lvl 95 ..si am dat refresh diin greseala..mi-a fost lene sa reiau d la 70..da promit sa termin

baga mare..d fapt bagati
Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Nov 12 2007 06:27am
dooh...era vb de facut la caterinca.. nu a zis nimeni ca l-am inventat eu..dar in fine -.-
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 12 2007 07:11am
Quote (napsterz0r @ Mon, 12 Nov 2007, 14:27)
dooh...era vb de facut la caterinca.. nu a zis nimeni ca l-am inventat eu..dar in fine -.-


ohhh nu te supara sad.gif
nu a zis nimeni ca l-ai facut tu, dar macar asigura-te ca asa ceva nu se poate gasi (sau macar usor) pe net smile.gif
heart.gif

edit: este de apreciat initiativa happy.gif

This post was edited by MrDjBthu on Nov 12 2007 07:11am
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 12 2007 08:47am
Quote (MrDjBthu @ Mon, Nov 12 2007, 01:11pm)
ohhh nu te supara sad.gif
nu a zis nimeni ca l-ai facut tu, dar macar asigura-te ca asa ceva nu se poate gasi (sau macar usor) pe net smile.gif
heart.gif

edit: este de apreciat initiativa happy.gif


nu mai face spam si rezolva ghicitoarea mea .. wub.gif
ma rog nu-i chiar o ghicitoare..dar ..care-l rezolva primul ..poat sa treaca el la o ghcitoare noua..nu?
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Nov 13 2007 05:18am
Quote (napsterz0r @ Mon, 12 Nov 2007, 07:09)


Ghicitoare:

Mai puternic decat un zeu,
Mai rau decat Satana.
Oamenii bogati ma vor,
Oamenii Saraci ma au.
Si cand ma mananci mori.
Cine sunt?


Medelin Voicu` ?!?!?!?!?!
Go Back To Romanian Topic List
123Next
Add Reply New Topic New Poll