d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Intrebare..pls Help :p > Da Da..is Noob
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Oct 30 2007 02:38pm
deci..
mi-am luat un mp4 player cu display d 2 inch (262k culori)
si ..as vrea sa stiu care e rezolutia optima pt videos ..astfel incat sa ruleze p tot ecranul (nu doar p o parte cum sunt acum)
dak cumva stiti chestia asta..poate stiti si cu c prog pot sa resize videos la rezolutia respectiva

Mersi wub.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Oct 31 2007 03:24am
nu stiu
Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Oct 31 2007 05:06am
nici eu nu stiu
Banned
Posts: 5,107
Joined: Jul 12 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Oct 31 2007 06:23am
iPod? apple?
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Oct 31 2007 06:58am
ok..am aflat..rezolutia optima e 220x 176..acum ..cu c pot sa resize videos la asa rezolutie? biggrin.gif
dak aveti ceva ideei (nu imi ziceti d google ,...k am gasit la 90 $ nush c program..)
Member
Posts: 8,422
Joined: Oct 9 2005
Gold: 6,948.85
Oct 31 2007 07:04am
pe cd -ul care il insoteste ai un soft specializat pt modificarea fisierelor video....in mare trebuie sa recodezi filmul la rezolutia si f/s suportate de playerul tau....in felul asta o sa le vezi binisor si mai ales fisierele se micsoreaza cca 50m/serial(30 min)...daca nu ai soft incearca sa recodezi cu alt soft specializat...vezi forum:softpedia etc...
daca nu te descurci da-mi un pm deseara pe la 10 si iti trimit soft+sfaturi..

This post was edited by bilstan on Oct 31 2007 07:05am
Member
Posts: 28,592
Joined: Nov 3 2005
Gold: 17,707.00
Oct 31 2007 07:07am
Quote (bilstan @ Wed, Oct 31 2007, 01:04pm)
pe cd -ul care il insoteste ai un soft specializat pt modificarea
fisierelor video....in mare trebuie sa recodezi filmul la rezolutia si
f/s suportate de playerul tau....in felul asta o sa le vezi binisor si
mai ales fisierele se micsoreaza cca 50m/serial(30 min)...daca nu ai
soft incearca sa recodezi cu alt soft specializat...vezi
forum:softpedia etc...
daca nu te descurci da-mi un pm deseara pe la 10 si iti trimit soft+sfaturi..


bv bil >> bier.gif
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Oct 31 2007 08:11am
Quote (bilstan @ Wed, Oct 31 2007, 01:04pm)
pe cd -ul care il insoteste ai un soft specializat pt modificarea fisierelor video....in mare trebuie sa recodezi filmul la rezolutia si f/s suportate de playerul tau....in felul asta o sa le vezi binisor si mai ales fisierele se micsoreaza cca 50m/serial(30 min)...daca nu ai soft incearca sa recodezi cu alt soft specializat...vezi forum:softpedia etc...
daca nu te descurci da-mi un pm deseara pe la 10 si iti trimit soft+sfaturi..


ok ..ms..
am folosit ceva soft pt videos si le-am facut la 220x176..spre surprinderea mea..asta n-a insemnat rezolvarea problemei initiale..adik
spatiul ocupat p display ramane aproximativ accelasi..si stiu k se poate folosi tot..deoarece exista ceva smv care face treaba asta (ofc era p player tongue.gif )

dak mai aveti ceva ideei...si ms d info Bil wub.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Oct 31 2007 09:38am
adica aveai cdul ala si tu nu stiai ce sa folosesti ???
tu cetesti nene pe sidiurile cu care vin electronicele pe care le cumperi ??? tongue.gif tongue.gif laugh.gif
Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Nov 1 2007 02:46am
Quote (MrDjBthu @ Wed, 31 Oct 2007, 15:38)
adica aveai cdul ala si tu nu stiai ce sa folosesti ???
tu cetesti nene pe sidiurile cu care vin electronicele pe care le cumperi ??? tongue.gif tongue.gif laugh.gif


o fi crezut cai suvenir smile.gif)
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll