d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Nu-mi Vine Sa Cred !!!
Prev145678Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jan 17 2008 05:38am
Quote (goldbranch @ Thu, 17 Jan 2008, 13:13)
Pai hai sa va spun eu care-i scopul topicului.

A fost odata, ca niciodata..
Un roman se uita pe forums si vede ca altii au subforumul lor in care discutau..
Si ce-a zis: "Ce naiba, noi suntem mai fraieri ?" si a postat un topic-vot in forumul de sugestii.
Alex l-a vazut si a facut o lista cu aproape toti userii romani, a postat-o acolo ca sa vada si altii ca nu suntem asa putini.
Dupa aia a facut un banner "Vote For Romania" (sau ceva de genul asta) si altii l-au pus in sig la ei.
Dadeai click pe banner, te ducea la topic si puneai un "Yes" acolo, sa avem mai multe sanse.
Razvan s-a apucat sa trimita mesaje la al de sus, motivand necesitatea subforumului romanesc.

Pana la urma, cu chiu, cu vai, ne-a facut subforum.
Alex, s-a apucat apoi sa traduca regulile generale, si sa puna sticky.
Razvan, la fel, traduce regulile pentru postatul in Scammer Accusations Forum, sa inteleaga romanu' ce dovezi sa puna acolo.
Nu mai vorbesc de treaba cu "settings" (uitati-va la el in sig pentru detalii, ce el a tradus tot, asteptam update-ul cu "secta")
Adi, baga si el o traducere si ne invata cum sa postam un screenshoot k-lumea...
De.. sa nu planga vreunu dupa un Shako pentru care s-a chinuit trei ore la MF, cand vre-un "pixel addict" i-a tras teapa.
La fel, am tradus si eu regulile forumului, m-am gandit ca o sta unu mai rau cu engleza...
Acum, nu credeti ca prin astfel de exprimari va bateti joc de timpul altora care l-au pierdut facand, tot pentru noi, ceva folositor ?

De ce avem forumul asta si la ce ne trebuie ? Hai ca va zic tot eu...
Mai cunosti pe cineva, ne ajutam intre noi, cu vre-un sfat, o indicatie (nu sa cereti Fg)..
Mai castigi prieteni, poate, cine stie, te intanlesti cu el si beiti o bere... (nu sa-ti faci dusmani si sa le urezi parintilor lui de sanatate)
Mai feliciti pe careva, sau pe Tibi cand il vezi cu bilioane de Fg si ii urezi la mai mare... (asteptand o donatie / no way)
Mai faci un schimb de idei cu altu', vezi ce mai zice, cu ce se mai da mare.. (exista locuri special amenajate pentru necesitati fiziologice)
Si multe altele..

Sunt constient ca unii zic: "Da-l ma in plm si pe goldbranch asta, ce, daca e mediator, o fi vreun buton de avion ?"
Ma astept oricand la asemenea critici, direct sau indirect...
Pai cum sa nu-ti dai seama cu cine ai de-a face, din felul cum vorbeste si cum se exprima..

In concluzie, hai s-o gandim putin si sa ne uitam la noi insine, inainte de a actiona.
Sper ca m-am facut inteles. Nu acuz pe nimeni, nu este nimeni vizat. Am incercat sa generalizez cat mai mult cu putinta.
Am mai si glumit, imi cer scuze daca cineva s-a simtit aiurea si nu a perceput ideea dintre paranteze ca pe o gluma.
--Andrei


laugh.gif

Io n`as fi scris niciodata atat andrei.

Felicitari ^^

chicken.gif
Retired Moderator
Posts: 28,818
Joined: Apr 10 2006
Gold: 1.02
Trader: Trusted
Jan 17 2008 05:53am
Quote (B4al @ Thu, Jan 17 2008, 02:38pm)
laugh.gif

Io n`as fi scris niciodata atat andrei.

Felicitari ^^

chicken.gif


Hehe, mi-a luat vre-o 5 minute sa scriu eseul.. Poate ma apuc de un roman, cine stie.
Si asa n-aveam ce face si.... defectul meu: dau explicatii prea detaliate.
O fi defect profesional ? unsure.gif

Quote (DyCa4EveR @ Thu, Jan 17 2008, 02:33pm)
si oricum nu eu am inceput cu dastea ci mrdj ala... dry.gif kre sa vazut prea "mare" pt noi astia mici si la propriu si la figurat


Toti avem probleme. Important e sa stim cum sa le depasim.
Niciodata nu e prea tarziu sa indreptam lucrurile. wink.gif
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jan 17 2008 05:54am
Quote (andrei)


Hehe, mi-a luat vre-o 5 minute sa scriu eseul.. Poate ma apuc de un roman, cine stie.
Si asa n-aveam ce face si.... defectul meu: dau explicatii prea detaliate.
O fi defect profesional ? unsure.gif



Io credeam ca in profilu` slujbei, tu faceai exact contrariul happy.gif

This post was edited by B4al on Jan 17 2008 05:55am
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 17 2008 05:55am
Quote
Toti avem probleme. Important e sa stim cum sa le depasim.
Niciodata nu e prea tarziu sa indreptam lucrurile. 


Trebuie sa ne internam la dezalcolizare sau dezintoxicare laugh.gif
Probleme sunt peste tot , important e sa reusesti sa treci peste ele biggrin.gif
Retired Moderator
Posts: 28,818
Joined: Apr 10 2006
Gold: 1.02
Trader: Trusted
Jan 17 2008 06:02am
Quote (B4al @ Thu, Jan 17 2008, 02:54pm)
Io credeam ca in profilu` slujbei, tu faceai exact contrariul happy.gif


Da... Dar...
Multi indivizi sunt limitati intelectual.
Incapacitatea necesita atentie, mai ales cand esti pus sa elucidezi mistere.
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
Jan 17 2008 06:20am
Quote (goldbranch @ Thu, 17 Jan 2008, 13:13)
Pai hai sa va spun eu care-i scopul topicului.

A fost odata, ca niciodata..
Un roman se uita pe forums si vede ca altii au subforumul lor in care discutau..
Si ce-a zis: "Ce naiba, noi suntem mai fraieri ?" si a postat un topic-vot in forumul de sugestii.
Alex l-a vazut si a facut o lista cu aproape toti userii romani, a postat-o acolo ca sa vada si altii ca nu suntem asa putini.
Dupa aia a facut un banner "Vote For Romania" (sau ceva de genul asta) si altii l-au pus in sig la ei.
Dadeai click pe banner, te ducea la topic si puneai un "Yes" acolo, sa avem mai multe sanse.
Razvan s-a apucat sa trimita mesaje la al de sus, motivand necesitatea subforumului romanesc.

Pana la urma, cu chiu, cu vai, ne-a facut subforum.
Alex, s-a apucat apoi sa traduca regulile generale, si sa puna sticky.
Razvan, la fel, traduce regulile pentru postatul in Scammer Accusations Forum, sa inteleaga romanu' ce dovezi sa puna acolo.
Nu mai vorbesc de treaba cu "settings" (uitati-va la el in sig pentru detalii, ce el a tradus tot, asteptam update-ul cu "secta")
Adi, baga si el o traducere si ne invata cum sa postam un screenshoot k-lumea...
De.. sa nu planga vreunu dupa un Shako pentru care s-a chinuit trei ore la MF, cand vre-un "pixel addict" i-a tras teapa.
La fel, am tradus si eu regulile forumului, m-am gandit ca o sta unu mai rau cu engleza...
Acum, nu credeti ca prin astfel de exprimari va bateti joc de timpul altora care l-au pierdut facand, tot pentru noi, ceva folositor ?

De ce avem forumul asta si la ce ne trebuie ? Hai ca va zic tot eu...
Mai cunosti pe cineva, ne ajutam intre noi, cu vre-un sfat, o indicatie (nu sa cereti Fg)..
Mai castigi prieteni, poate, cine stie, te intanlesti cu el si beiti o bere... (nu sa-ti faci dusmani si sa le urezi parintilor lui de sanatate)
Mai feliciti pe careva, sau pe Tibi cand il vezi cu bilioane de Fg si ii urezi la mai mare... (asteptand o donatie / no way)
Mai faci un schimb de idei cu altu', vezi ce mai zice, cu ce se mai da mare.. (exista locuri special amenajate pentru necesitati fiziologice)
Si multe altele..

Sunt constient ca unii zic: "Da-l ma in plm si pe goldbranch asta, ce, daca e mediator, o fi vreun buton de avion ?"
Ma astept oricand la asemenea critici, direct sau indirect...
Pai cum sa nu-ti dai seama cu cine ai de-a face, din felul cum vorbeste si cum se exprima..

In concluzie, hai s-o gandim putin si sa ne uitam la noi insine, inainte de a actiona.
Sper ca m-am facut inteles. Nu acuz pe nimeni, nu este nimeni vizat. Am incercat sa generalizez cat mai mult cu putinta.
Am mai si glumit, imi cer scuze daca cineva s-a simtit aiurea si nu a perceput ideea dintre paranteze ca pe o gluma.
--Andrei


cei under 18 nu or sa inteleaga si de aici rezulta:
http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=14230523&f=298
Retired Moderator
Posts: 28,818
Joined: Apr 10 2006
Gold: 1.02
Trader: Trusted
Jan 17 2008 06:35am
Quote (mmc01 @ Thu, Jan 17 2008, 03:20pm)
cei under 18 nu or sa inteleaga si de aici rezulta:
http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=14230523&f=298


Se pare ca nu ai inteles nici tu. No offence.
Explicatia:
"Cei under 18" cum ai zis, or sa vada asta ca pe o provocare.
Si atunci ne intrebam... si realizam cat de mult s-a degradat situatia.
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jan 17 2008 07:54am
Quote (goldbranch @ Thu, 17 Jan 2008, 13:13)
Pai hai sa va spun eu care-i scopul topicului.

A fost odata, ca niciodata..
Un roman se uita pe forums si vede ca altii au subforumul lor in care discutau..
Si ce-a zis: "Ce naiba, noi suntem mai fraieri ?" si a postat un topic-vot in forumul de sugestii.
Alex l-a vazut si a facut o lista cu aproape toti userii romani, a postat-o acolo ca sa vada si altii ca nu suntem asa putini.
Dupa aia a facut un banner "Vote For Romania" (sau ceva de genul asta) si altii l-au pus in sig la ei.
Dadeai click pe banner, te ducea la topic si puneai un "Yes" acolo, sa avem mai multe sanse.
Razvan s-a apucat sa trimita mesaje la al de sus, motivand necesitatea subforumului romanesc.

Pana la urma, cu chiu, cu vai, ne-a facut subforum.
Alex, s-a apucat apoi sa traduca regulile generale, si sa puna sticky.
Razvan, la fel, traduce regulile pentru postatul in Scammer Accusations Forum, sa inteleaga romanu' ce dovezi sa puna acolo.
Nu mai vorbesc de treaba cu "settings" (uitati-va la el in sig pentru detalii, ce el a tradus tot, asteptam update-ul cu "secta")
Adi, baga si el o traducere si ne invata cum sa postam un screenshoot k-lumea...
De.. sa nu planga vreunu dupa un Shako pentru care s-a chinuit trei ore la MF, cand vre-un "pixel addict" i-a tras teapa.
La fel, am tradus si eu regulile forumului, m-am gandit ca o sta unu mai rau cu engleza...
Acum, nu credeti ca prin astfel de exprimari va bateti joc de timpul altora care l-au pierdut facand, tot pentru noi, ceva folositor ?

De ce avem forumul asta si la ce ne trebuie ? Hai ca va zic tot eu...
Mai cunosti pe cineva, ne ajutam intre noi, cu vre-un sfat, o indicatie (nu sa cereti Fg)..
Mai castigi prieteni, poate, cine stie, te intanlesti cu el si beiti o bere... (nu sa-ti faci dusmani si sa le urezi parintilor lui de sanatate)
Mai feliciti pe careva, sau pe Tibi cand il vezi cu bilioane de Fg si ii urezi la mai mare... (asteptand o donatie / no way )
Mai faci un schimb de idei cu altu', vezi ce mai zice, cu ce se mai da mare.. (exista locuri special amenajate pentru necesitati fiziologice)
Si multe altele..

Sunt constient ca unii zic: "Da-l ma in plm si pe goldbranch asta, ce, daca e mediator, o fi vreun buton de avion ?"
Ma astept oricand la asemenea critici, direct sau indirect...
Pai cum sa nu-ti dai seama cu cine ai de-a face, din felul cum vorbeste si cum se exprima..

In concluzie, hai s-o gandim putin si sa ne uitam la noi insine, inainte de a actiona.
Sper ca m-am facut inteles. Nu acuz pe nimeni, nu este nimeni vizat. Am incercat sa generalizez cat mai mult cu putinta.
Am mai si glumit, imi cer scuze daca cineva s-a simtit aiurea si nu a perceput ideea dintre paranteze ca pe o gluma.
--Andrei


chestia pe care am subliniat-o m-a rupt de ras, pe bune rofl.gif

lasand asta la o parte ai zis foarte bine si sunt 100% de acord. eu nu m-am chinuit atata ca sa ajunga forumu asta ce a ajuns.

Quote (DyCa4EveR @ Thu, 17 Jan 2008, 13:33)
si oricum nu eu am inceput cu dastea ci mrdj ala... dry.gif kre sa vazut prea "mare" pt noi astia mici si la propriu si la figurat


normal ca eu am inceput intrucat chair m-am straduit sa creez un loc unde tu si alti prieteni ai tai nu stiti decat sa postati fie " + 1 " fie injuraturi sau alte chestii de iti sta mintea in loc.
uita-te in spate daca nu ma crezi si vei vedea. sunt nshpe topicuri unde altceva nu ati facut decat asta. uite de unde a inceput totu daca nu crezi, topicul asta:
http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=14081475&f=298&st=20
ce era postat acolo si ce reprosuri vi s-au adus si cum ati reactionat voi.
sau vezi aici:
http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=14230523&f=298&st=20
primul post de pe pagina, al meu, vezi ce am scris, si dupa vezi postu nr 2.

ca sa intelegi si tu o treaba.
nu e ca sunt prea mare eu , ci ca voi 1. nu stiti sa va comportati si 2. suferiti de maniera persecutiei.

oricum eu inchei discutia pe tema asta si va spun ca asa cum a supravietuit forumul asta atata timp la xxx schimbari asa va trece si asta roman peste.
apa trece pietrele raman, se stiu ei cine sunt "apa" si cine sunt "pietre" de temelie pe aici.

mersi frumos pt atentia acordata daca ati citit intradevar tot postul cu linkuri cu tot.
o zi buna

ps: bv andrei pt ceea ce faci aici
Retired Moderator
Posts: 28,818
Joined: Apr 10 2006
Gold: 1.02
Trader: Trusted
Jan 17 2008 08:03am
Quote (MrDjBthu @ Thu, Jan 17 2008, 04:54pm)
chestia pe care am subliniat-o m-a rupt de ras, pe bune rofl.gif
lasand asta la o parte ai zis foarte bine si sunt 100% de acord. eu nu m-am chinuit atata ca sa ajunga forumu asta ce a ajuns.


Aveam de ales intre "no way" si "never gonna happend". biggrin.gif
Amuzant. Bine ca e Tibi un party-boy care tine la glume. Hehe...

Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 17 2008 01:41pm
Quote (goldbranch @ Thu, Jan 17 2008, 02:03pm)
Aveam de ales intre "no way" si "never gonna happend". biggrin.gif
Amuzant. Bine ca e Tibi un party-boy care tine la glume. Hehe...


s/s or didnt happent smile.gif
Go Back To Romanian Topic List
Prev145678Next
Add Reply New Topic New Poll