d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Romania0" World Of Warcraft" Topic > Numai Pentru Jucatorii De Wow Si Wow+bc
Prev13456714Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Mar 25 2008 03:29am
mana shield folosesc frecvent
problema e armura slaba si viata prea putina
1vs1 e relativ ok, 1vs2 devine greu, 1vs3 e imposibil acum
degeaba am blizzard momentan - efectul nu e masiv

am inceput si un paladin Blood Elf - lvl 9 momentan (10 curand)
pai aici am armura dublu fata de mage de la lvl 7 biggrin.gif
iar judgement + seal e chiar secsy
si am devenit miner - toata viata mi-a dorit sa fiu miner, asa cum Kramer a vrut sa fie bancher tongue.gif

Quote (mmc01 @ Mon, 24 Mar 2008, 20:27)
Uite pe youtube niste filme
http://www.youtube.com/results?search_query=mage%2Baoe&search=Search
despre mage si cum poate sa faca AOE (area of effects)
acum nu stiu cam de la ce nivel poti sa incepi, cand ai timp te poti uita printre ele si sa-ti faci o idee.


mersi Cosmin, o sa ma uit wink.gif

This post was edited by Serj_Tankian on Mar 25 2008 03:30am
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 465.15
Mar 25 2008 04:08am
nu juca cu altceva o sa iti ruineze reflexele smile.gif Continua cu magul si apropo cu magul ai armura de ajuns crede-ma cu Ice armor ai armura destula. Intotdeauna sa iti faci buffuri precum : ice armor si inteligence buff. Eu nu foloses blizzard deloc in solo pentru ca blizzard nu e de solo. Intotdeauna incearca sa nu lasi inamicul langa tine sa te atace. Un alta vraja care mi se pare zeiasca e cone of cold. O sa vezi tu de ce. Foloseste icebolt + icebolt pana vine langa tine si apoi fireblast pentru damage instant apoi nova si dai un blink sa te teleporteze departe de el dupa care continui cu icebolt. In mai multi il faci oaie pe cel mai puternic si omori pe cel ramas si apoi si oita evident smile.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Mar 25 2008 05:43am
Quote (Serj_Tankian @ Tue, 25 Mar 2008, 11:29)
mana shield folosesc frecvent
problema e armura slaba si viata prea putina
1vs1 e relativ ok, 1vs2 devine greu, 1vs3 e imposibil acum
degeaba am blizzard momentan - efectul nu e masiv

am inceput si un paladin Blood Elf - lvl 9 momentan (10 curand)
pai aici am armura dublu fata de mage de la lvl 7 biggrin.gif
iar judgement + seal e chiar secsy
si am devenit miner - toata viata mi-a dorit sa fiu miner, asa cum Kramer a vrut sa fie bancher tongue.gif



mersi Cosmin, o sa ma uit wink.gif


in afara de mana shield ai SHEEP!!!1
foloseste-l ca ala te salveaza de multe ori
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
Mar 25 2008 11:06am
Dap, dar sheep merge numai pe humanoids. In orice caz, shoot rotation are trebui sa fie ceva de genu: frost bolt, frost bolt, frost nova, frost bolt si ar trebui sa pice unul, daca ai doi-trei pe tine si apoi repeat cu celalalt. Tre sa inveti sa faci "Kite" - sa tii mobul dupa tine fara sa te atinga pana ii dai in cap, fiind frost mage e simplu ca buna ziua imediat ce ai prins miscarile. Nu ar trebui sa ai probleme cu mobi de acelasi level cu al tau sau cu un level mai mare. Se invata stai fara grija.
Paladinul poarta plate (mail pana la lvl 40) si d'aia are mai multa armura decat magul care poarta cloth.

This post was edited by mmc01 on Mar 25 2008 11:06am
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 465.15
Mar 26 2008 08:00am
Quote (mmc01 @ Tue, 25 Mar 2008, 19:06)
Dap, dar sheep merge numai pe humanoids. In orice caz, shoot rotation are trebui sa fie ceva de genu: frost bolt, frost bolt, frost nova, frost bolt si ar trebui sa pice unul, daca ai doi-trei pe tine si apoi repeat cu celalalt. Tre sa inveti sa faci "Kite" - sa tii mobul dupa tine fara sa te atinga pana ii dai in cap, fiind frost mage e simplu ca buna ziua imediat ce ai prins miscarile. Nu ar trebui sa ai probleme cu mobi de acelasi level cu al tau sau cu un level mai mare. Se invata stai fara grija.
Paladinul poarta plate (mail pana la lvl 40) si d'aia are mai multa armura decat magul care poarta cloth.


e si normal eu nu as vedea un mag imbracat pana in dinti in fier. Imi place la nebunie felul in care arata un mag. Am acum level 39 si mai am 2000 de puncte de experienta pana la level 40 si pana imi cumpar mount. Am deja 72g si un item twink level 19 de hunter : feet of lynx pe care tre sa imi iau curand peste 50 g. In cateva ore o sa am banii de mount .

Bafta. Magul e super distractiv. In instante fac legea ca damage si ca initiativa.
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Mar 27 2008 01:25am
in sfarsit am downloadat quest helperu pentru 2.4.0 biggrin.gif e mult mai bine

Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
Mar 29 2008 08:28am
Dupa doua seri de wipes, am reusit ieri sa dam jos primul boss din noua instanta de 25 men din noul patch



This post was edited by mmc01 on Mar 29 2008 08:29am
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
Mar 29 2008 08:38am
Quote (mmc01 @ Sat, Mar 29 2008, 02:28pm)
Dupa doua seri de wipes, am reusit ieri sa dam jos primul boss din noua instanta de 25 men din noul patch

http://www.soulbound-heroes.com/img/kalecgos.jpg


blink.gif

Niciodata nu o sa inteleg wow rofl.gif e "prea" ptr mine

This post was edited by kelz0 on Mar 29 2008 08:39am
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Mar 29 2008 10:10am
Quote (mmc01 @ Sat, 29 Mar 2008, 16:28)
Dupa doua seri de wipes, am reusit ieri sa dam jos primul boss din noua instanta de 25 men din noul patch

http://www.soulbound-heroes.com/img/kalecgos.jpg


tare, felicitari!
cati mai sunt ?
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
Mar 29 2008 10:49am
mersi, inca 5 mai sunt.
Go Back To Romanian Topic List
Prev13456714Next
Add Reply New Topic New Poll