1. dinamo e mai buna ca poli .. nu contest , sunt realist , nu-s porost
2. poli nu are fata de locul 1, nici eu nu cred ca ar face ceva mai ales in CL
3. iarasi torje :
Dani , tu ai 17 ani, sa zicem , si stai in timisoara . te intalnesti cu prietenii , mergi la bere , la fel si cu colegii . stand cu ei , vorbiti de situatia geopolitica internationala de-alungul istoriei . Din varii motive , cu totii prindeti ura pe pe o anumita tara .. sa zicem .. ipotetic...Ungaria

. Tu injuri pe unguri si tara lor , prietenii si colegii tai injura pe unguri si tara lor . Dupa cum am spus , fiecare cu motivele lor pentru aceasta ura . unele motive comune , altele mai personale . DAR vine la tine un ungur , si-ti da bursa la cea mai buna faculta din budapesta si-ti acorda cetatenie . tu te duci . Din punct de vedere al carierei , ai facut un pas bun .. ce crezi c-o sa zica colegii si prietenii ? o sa te pupe-n frunte ? sau o sa strige "tradatorule" dupa tine ?? io zic ca a doua varianta . Vorbim despre un caz ipotetic , dar care poate fi aplicat in acest caz ... zic eu ..
cine dreq merge la bursa in ungaria, ca ce, in romania nu sunt facultati destule care sa dea bursa ?