d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Haioase No# 3 > Cred K Pe La 3 Am Ajuns
Prev1234568Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Aug 19 2008 08:32am
O turma de bivoli se deplaseaza intotdeauna cu viteza celui mai incet bivol din turma. Cand turma este vanata, de obicei este ucis cel mai slab si mai din urma bivol. Aceasta selectie naturala este benefica turmei ca intreg, pentru ca astfel, prin eliminarea celor mai slabi membri, se imbunatatesc viteza si sanatatea turmei.
Cam in acelasi mod, creierul uman poate opera doar atat de repede cat ii permite cea mai slaba celula. Consumul de alcool, dupa cum se stie, omoara celulele creierului, dar in mod normal prima data omoara celulele cele mai slabe. In acest mod, consumul regulat de bere distruge cele mai slabe celule cerebrale, facand creierul o masina mult mai rapida si mai eficienta.
Acesta este si motivul pentru care intotdeauna te simti mai destept dupa cateva beri.
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Aug 19 2008 11:10am
Trei betivi mergeau pe o cale fereta.
Ultimu betiv spune: mai este mult pana terminam scarile astea.
Al doilea betiv zice:
Avem si balustrada.
Primu betiv zice: uite ba vine si liftu
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Aug 19 2008 11:11am
Pe vremuri intr-o carciuma:
- Gheorghe, tu ce crezi despre Ceausescu?
- Nu pot sa-ti spun aici, in aglomeratie!
Dupa ce ies cei doi:
- Ei bine, aici nu se intampla nimic, asa ca pot sa-ti spun: mie-mi place tipul!
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Aug 19 2008 11:15am
Intr-o zi Gheorghe era la coasa.Si cum muncea el de zor si cosea de curgeau apele pe el, pe un deal invecinat aparu Ion si incepu sa strige la el:

- Geooooooooooooooooooooooorgheeeeeeeeeeeee, ti-o murit soacra baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

Gheorghe nimic, muncea in continuare.

- Geoooooooooooooooooooooorgheeeeeeeeeeeee, ti-o murit soacra baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

La care Gheorghe zice:

- Ho ma Ioane, intai munca si apoi distracta
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Aug 19 2008 11:16am
-Cu soacra-ta cum te impaci?
-Excelent! O iau cu mine peste tot, oriunde ma duc, mai ales atunci cand plec la distante foarte mari. Chiar si peste hotare!
-Formidabil, ce ginere recunoscator si iubitor esti!
-Este adevarat! Totusi...am un mare necaz!
-Care? Tot legat de soacra?
-Da. Nu stiu cum face, dar de fiecare data, gaseste pe cate cineva care ii da bani sa se intoarca acasa!
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
Aug 19 2008 11:30am
Pacat ca esti vanator de posturi.
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Aug 21 2008 10:34am
Un roman, un american si un englez s-au pierdut in Alaska si cum numai aveau nimic de mancare au inceput sa manance din fiecare cate ceva. La micul dejun americanul a fost primul si-a taiat o gamba de la picior si a zis: - Acum mancam pulpa. La cina a fost randul englezului. Si-a taiat halca din spate si a zis: - Acum avem costita de mancare. Pe la 11 noaptea a venit randul romanului. Si-a desfacut pantalonii si americanul si englezul au exclamat: - Ce bine! Mancam carnacior!! La care romanul zice: - Mancati carnacior pe naiba!! Beti un ceiutz cald si la culcare!!
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Aug 24 2008 03:58pm
In termeni economici, se datoreaza acestor simple cauze:
- Valoarea economica a femeii:
1. Are 2 glande mamare care produc 2 litri de lapte: (4 RON/litru, adica 8 RON)
2. Are 2 sunci la picioare: 100 RON/bucata, adica 200 RON
3. Are piept: 15,5 RON
Total: 223.50 RON
- Valoarea economica a barbatului:
1. Are o banana 0.30 RON
2. Are 2 oua 0.25 RON/buc = 0.50 RON
3. Are 2 glande mamare care nu produc nimic 0.00 RON
Total: 0.80 RON.
In plus barbatul produce pierderi, pentru ca ouale lui nu se mananca, fluierul lui nu suna… si cu timpul banana se strica.

Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Aug 26 2008 08:34am
Quote (DanyTheDog @ Sun, Aug 24 2008, 09:58pm)
In termeni economici, se datoreaza acestor simple cauze:
- Valoarea economica a femeii:
1. Are 2 glande mamare care produc 2 litri de lapte: (4 RON/litru, adica 8 RON)
2. Are 2 sunci la picioare: 100 RON/bucata, adica 200 RON
3. Are piept: 15,5 RON
Total: 223.50 RON
- Valoarea economica a barbatului:
1. Are o banana 0.30 RON
2. Are 2 oua 0.25 RON/buc = 0.50 RON
3. Are 2 glande mamare care nu produc nimic 0.00 RON
Total: 0.80 RON.
In plus barbatul produce pierderi, pentru ca ouale lui nu se mananca, fluierul lui nu suna… si cu timpul banana se strica.


e ca si cum ai calcula valoarea unui item la diablo2 dupa cat costa cand vinzi la charsi
Member
Posts: 11,098
Joined: Sep 10 2006
Gold: 2.60
Aug 26 2008 01:46pm
Quote (the_rest @ Tue, Aug 26 2008, 04:34pm)
e ca si cum ai calcula valoarea unui item la diablo2 dupa cat costa cand vinzi la charsi


Ma Fratilor dar voi toti sunteti "addicted" ...voi tot calculati ca in DIABLO omg suntem in Real Life ...''Diablo is just a simple Game''
sau poate si cand mergi pe strada te gandesti mama daca as avea ENIGMA pe mine m-as teleporta mai rapid sa ajung la servici,etc etc
trezitiva la realitate ...
Acele chesti sunt doar niste comparati:De ce femeile valoreaza mai mult ca barbati!

This post was edited by DanyTheDog on Aug 26 2008 01:47pm
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234568Next
Add Reply New Topic New Poll