d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Luni Am Un Interviu Important > Pt Un Job
Prev1234
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jan 15 2008 02:41am
Quote (MillenniuM_Evolution2007 @ Tue, 15 Jan 2008, 09:50)
Hmm - pai eu in principiu ma ocup de asamblare
treb sa pun niste piese pe locul lor intr-o fisa sau cam asa ceva fac un kit si piesele sunt preluate automat de unde le pun eu si lipite la dispozitivele aferente
au zis ca ma suna ei biggrin.gif
se lucreaza in 3ture inclusiv sambata am inteles , si la bani inca nu stiu sigur undeva la 250-300 euro la inceput ( mi se pare cam putin huh.gif )

si faza tare imi pune un dispozitiv d-ala in fata si ma intreaba recunosti vreo componenta ? si m-a bufnit rasul biggrin.gif laugh.gif
si a zis ca e ok daca stiu engl si PC ca au mai multe aparate la care as putea sa-mi desfasor activitatea

si am vazut ca majoritatea personalului sunt tineri smile.gif


dispozitiv = placa banuiesc. tare faza laugh.gif
deci sa inteleg ca te-au angajat, felicitari.
cat despre salariu da, parca pare un pic cam mult dar daca e doar ala de primele 3 luni si dupa o sa-ti creasca cu ceva cat de cat atunci ai putea ajunge undeva bine
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 15 2008 02:58am
da este salariul pt primele 3 luni smile.gif
munca asa nu prea este , dar treb sa fii atent smile.gif atentia e importanta biggrin.gif

~ m-au intreb sal dorit si eu ca boul am zis 250-300 euro , dar m-am referit la sal minim ... huh.gif si au zis ca eundeva pe acolo salariul oferit de ei , poate chiar ceva mai mult tongue.gif

This post was edited by MillenniuM_Evolution2007 on Jan 15 2008 03:09am
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Jan 15 2008 03:10am
se numeste productie ^^
vei fi in campul muncii, in fabrica ^^

This post was edited by Serj_Tankian on Jan 15 2008 03:10am
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 15 2008 03:14am
Quote (Serj_Tankian @ Tue, Jan 15 2008, 09:10am)
se numeste productie ^^
vei fi in campul muncii, in fabrica ^^


Quote (MillenniuM_Evolution2007 @ Mon, Jan 14 2008, 09:58am)
Inca nu tongue.gif la ora 3 treb sa fiu acolo smile.gif Auzi si tu cica la departament Productie laugh.gif

Dp cum vezi stiam ca e vb de departam productie wink.gif si oricum ai ramane surprins ce aparatura au acolo
nici nu o pot numi fabrica , totul e computerizat - ceva gen Nasa laugh.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jan 15 2008 03:19am
Quote (MillenniuM_Evolution2007 @ Tue, 15 Jan 2008, 10:58)
da este salariul pt primele 3 luni smile.gif
munca asa nu prea este , dar treb sa fii atent smile.gif atentia e importanta biggrin.gif

~ m-au intreb sal dorit si eu ca boul am zis 250-300 euro , dar m-am referit la sal minim ... huh.gif si au zis ca eundeva pe acolo salariul oferit de ei , poate chiar ceva mai mult tongue.gif


si tu fraier, trebuia sa zici si tu un 400-500.
macar sa stii o treaba. oricum sa lucrezi sub 500 nu prea are rost, ca nu prea poti trai pe asa bani in bucuresti. mai ales daca nu ai apartamentul tau, caz in care chiria te rupe pur si simplu.
dar da pare destul de lejer ceea ce vei face, poate chiar plictisitor tongue.gif
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 15 2008 03:36am
Quote (MrDjBthu @ Tue, Jan 15 2008, 09:19am)
si tu fraier, trebuia sa zici si tu un 400-500.
macar sa stii o treaba. oricum sa lucrezi sub 500 nu prea are rost, ca nu prea poti trai pe asa bani in bucuresti. mai ales daca nu ai apartamentul tau, caz in care chiria te rupe pur si simplu.
dar da pare destul de lejer ceea ce vei face, poate chiar plictisitor tongue.gif


asta asa este sad.gif dar nu am stiut cam cum se plateste biggrin.gif asta e
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jan 15 2008 03:39am
felicitari
dar chiar la "produs"? rofl.gif

si..referitor la salariul acela...ce-si face omul cu mana lui..ma rog a robotului , se numeste lucru manual tongue.gif
o sa fie si mai bine

succes in continuare
Member
Posts: 2,433
Joined: Mar 20 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 15 2008 03:47am
Quote (Arx_X @ Tue, Jan 15 2008, 09:39am)
felicitari
dar chiar la "produs"? rofl.gif

si..referitor la salariul acela...ce-si face omul cu mana lui..ma rog a robotului , se numeste lucru manual tongue.gif
o sa fie si mai bine

succes in continuare


Pai nu sunt asa de sigur ca vreau sa ma mai duc tongue.gif
Daka o sa fie de acord cu noul meu salariu ma duc biggrin.gif new salary : 500 euro
si dk nu sunt de acord asta e smile.gif
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234
Add Reply New Topic New Poll