d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Joburi > unde lucreaza lumea..
Prev1234567Next
Add Reply New Topic New Poll
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Sep 12 2007 08:24am
treburi cu terenuri...
c fashi mah jiji mah? biggrin.gif

serios vorbind ..terenurile sunt cam cea mai profitabila afacere...
parintii mei au luat un teren cu 20k Euro .si acum e 200k..si creste bine...deci..in 5 ani..nu-i rau biggrin.gif
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Sep 12 2007 09:28am
Quote (HunterBlades @ Wed, 12 Sep 2007, 13:22)
asa este smile.gif
totu' e sa le faci legal , astfel potzi si tu dormii linishtit wink.gif


so, vrei sa`mi spui ca ai potential de peste 100 da mii ?

sau faci afaceri cu 5-10 meleoane ?

As aprecia daca si restu` ar posta cat de cat la subiect.
Member
Posts: 561
Joined: Sep 3 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Sep 13 2007 03:15am
Quote (B4al @ Wed, Sep 12 2007, 03:28pm)
so, vrei sa`mi spui ca ai potential de peste 100 da mii ?

sau faci afaceri cu 5-10 meleoane ?

As aprecia daca si restu` ar posta cat de cat la subiect.


pai faza e ca la un teren poti sa scoti in plus in medie 20-50euro pe mp , iar daca ai 1000mp rezulta un profit brut de 20.000-50.000euro
dar cum 50% din profit este directionat catre altcineva , noi ramanem cu sa zicem 30 de mii
si de aici mie imi revine 30% ( asa m-am inteles cu asociatu' huh.gif ) icon_pointr.gif vreo 9000 mii biggrin.gif
2-3 terenuri pe luna se vand usor dk ai timp si chef sa umblii tongue.gif

si potential = capital ? pai de obicei cunosc cumparatorii wink.gif si treb doar sa gasesc vanzatori de terenuri , ceea ce inseamna ca eu nu ma implic financiar si prin urmare nu exista nici un risc care sa imi provoace vreo pierdere financiara smile.gif

si btw Jiji nu face nimik de capu' lui , ala e condus de altii tongue.gif
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Sep 13 2007 03:30am
da..jiji e condus d "puteri supreme"
adik d vocile p care sigur le aude..doar k nu recunoaste..
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Sep 13 2007 05:34am
Quote (Arx_X @ Thu, Sep 13 2007, 09:30am)
da..jiji e condus d "puteri supreme"
adik d vocile p care sigur le aude..doar k nu recunoaste..


ce greu e sa cumperi un teren, te uiti la el vreo 2 ani ca nu creste nimic pe el, nici agricultura nici constructii nici nimik, si vin niste tampiti de undeva de la dracu-n praznic ca isi fac si ei firma, si asta se numeste jiji: a gasit omini mai prosti ca el.

comert pentru b4al: daca iti aduci aminte, eu am inceput ca un amarat pe battle net, si faceam comertz cu pgems smile.gif) mai stii isturile alea cu care am facut primele tranzactii cu tine ? 40pg=pul, 8pul=ist, b4al vrei 13isturi ? tongue.gif dupa 2 zile: hai inca 8 isturi. Ce bou am fost, trebuia sa vand pgems direct pe fg. Las ca am invatat cum sa fac trade pe d2jsp pana la urma.
Member
Posts: 561
Joined: Sep 3 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Sep 13 2007 06:13am
Quote (Arx_X @ Thu, Sep 13 2007, 09:30am)
da..jiji e condus d "puteri supreme"
adik d vocile p care sigur le aude..doar k nu recunoaste..


da e condus de Ares smile.gif
Member
Posts: 43,241
Joined: Nov 6 2005
Gold: 53,809.25
Sep 13 2007 05:48pm
Quote (HunterBlades @ Thu, 13 Sep 2007, 15:13)
da e condus de Ares smile.gif


el nu e condus ma, nu te-ai prins? e razboinicu luminii smile.gif)

Student din Buc . O sa ma angajez la vreo firma de calculatoare sau o sa-mi fac peste cativa ani eu.
Member
Posts: 9,928
Joined: Sep 21 2005
Gold: 8,157.00
Sep 14 2007 03:46pm
in primul rand salutare lume, si ma bucur ca este si forum de romani pe aici

eu momentan lucrez ca desenator tehnic
si mai am 2 ani pana termin faculta, si numai bine ajung proiectant smile.gif

Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Sep 14 2007 05:51pm
Quote (the_alchemist @ Fri, 14 Sep 2007, 21:46)
in primul rand salutare lume, si ma bucur ca este si forum de romani pe aici

eu momentan lucrez ca desenator tehnic
si mai am 2 ani pana termin faculta, si numai bine ajung proiectant smile.gif



Sal , cauti guilda? daca da.. pm b4al .. partidul te vrea !!!:d


PS: What about to donate one ava + sign? ( asta sa iti testez abilitatile =) )

This post was edited by napsterz0r on Sep 14 2007 05:52pm
Member
Posts: 5,204
Joined: Feb 8 2006
Gold: 3,359.41
Sep 14 2007 09:33pm
rerere
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234567Next
Add Reply New Topic New Poll