Quote (napsterz0r @ Fri, 12 Jun 2009, 19:58)
dc anume? ce vina are Legislatia Romaniei cu faptul ca Romania nu e inclusa in lista cu tarile acceptate in concursurile organizate de blizzarD?
Pentru ca nu exista cadru legislativ bine determinat privind impozitarea veniturilor din premii provenite de la jocurile video.
Practic cineva ca si participant la un concurs este eligibil de o suma de bani (sau un obiect in cazul de fata) care trebuie impozitat(a). Eh, Romania nu are, sau are ceva apa de ploaie de care Blizzard nu tine seama.
This post was edited by mmc01 on Jun 12 2009 12:39pm