Quote (valykiller91 @ Fri, 3 Jul 2009, 02:15)
Guvernul roman, nestiind pe ce sa mai puna impozit, s-a gandit sa puna impozit pe futai. Un om al muncii, pe nume Ion Pendula, impotent fiind, face urmatoarea petitie la fisc:
"Subsemnatul, Ion Pendula,
Om al muncii fara scula,
Cer sa nu platesc tribut,
Pentru ca nu pot sa fut!!!"
Vine promt si raspunsul de la fisc:
"Draga domnule Pendula,
Om al muncii fara scula,
Cat exista deget, limba,
Legea tarii nu se schimba!!!"
banc tare de tot =))
n vestul salbatic intra un tip intr bar se duce la barman si ii cere un pahar de wisky. Dupa un timp ii zice barmanului:
- Barman, ce dai daca ridic paharul asta de wisky fara sa il ating, dai o sticla de wisky?
- Dau ma, dau.
Se concentreaza tipul, ridica paharul, toata lumea aplauda, primeste sticla de wisky se uita prin bar si zice...
- Acum sa fluiere careva! Cineva din bar fluiera si paharul se lasa usor pe tejghea.
Dupa inca vreo 2 zile vine tipu repeta aceeasi faza cu o masa cu pahare pe ia, iar dupa o saptamana vine si ca de obicei cere un pahar de wisky, se uita prin bar si vede un mosulet amarat intr colt, la care ii zice barmanului:
- Barman, dai o naveta de wisky dak ii ridic scula mosului ala?
- Dau ma, dau...
Se concentreaza tipu... se concentreaza, se ridica scula mosului si pana sa apuce sa mai zica ceva, mosu scoate pistoalele si zice...
- Care fluiera il impusc!
altu marfa
ha ha ha tare
